пульсоксиметр в смарт-годинниках Garmin

Усі клітини вашого організму потребують кисню для нормального функціонування. Ваша кровоносна система, яка складається iз серця, легенів та крові, працює злагоджено, щоб доправити кисень до клітин організму.

Кисень видобувається з повітря при вдиханні. Він змішується з кров'ю і при кожному ударі серця розноситься по всьому тілу. Датчик пульсоксиметр вимірює частку кисню – порівняно з максимальною можливим вмістом – у кровотоці, коли той циркулює по тілу.

Якщо уявити свою кров як потяг, а кисень - як пасажирів, то пульсоксиметр покаже вам, наскільки потяг заповнений порівняно з максимальною місткістю. Потяг працює на 100% потужності, коли на кожному сидінні в поїзді сидить пасажир. Так само і з “заповненістю” крові киснем.

Сумісні з цією функцією пристрої Garmin використовують комбінацію червоного та інфрачервоного світла в датчиках на задній панелі, щоб оцінювати відсоток насиченості крові киснем (периферичне насичення киснем, SpO2%). Взагалі за звичайних умов цей показник повинен становити від 95%, але на нього можуть впливати висота над рівнем моря, активність і стан здоров'я людини. Показники нижче 90% вважаються низькими, згідно з даними клініки Майо.

сатурація на Garmin пульсоксиметр Garmin

З а у в а ж т е: цей пристрій не призначений для медичних цілей. Будь-які показники рівня кисню у вашій крові повинен тлумачити ваш лікар, враховуючи комплекс обставин та симптомів.

Функція пульсоксиметра доступна на ТАКИХ смарт-годинниках.

 

Далі – трохи детальніше про функцію, без занудних деталей ;-)

Що таке пульсоксиметрія (Pulse Ox) у смарт-годинниках Garmin.

Пульсоксиметрія є неінвазивним (як видно із вищесказаного) методом вимірювання насиченості крові киснем шляхом визначення кількості поглинутого світла або вимірювання ослаблення світла під час просвічування шкіри.

Для цього вимірювання застосовується спектрофотометр, оптимізований для цієї мети. Цей датчик одночасно може контролювати частоту пульсу.

Пульсоксиметрія особливо важлива для людей, які піднімаються на велику висоту, оскільки вона допомагає підвищити безпеку сходження.

Сфери використання пульсоксиметрії:

- у медицині сну це є важливим методом виявлення ознак апное (тимчасової зупинки дихання) під час сну;
- у спортивній авіації при польотах на великій висоті з метою спостереження та запобігання гіпоксії;
- у високогірному альпінізмі для отримання попереджень про ранні ознаки гірської хвороби, що наближається;
- для занять спортом на великій висоті, в тому числі висотними кросами та марафонами.

Як правильно виконати вимірювання.

Між задньою кришкою годинника та зап'ястям не повинно бути простору. Якщо ви можете побачити світло від світлодіода – ремінець недостатньо затягнутий.

Коли годинник на зап’ясті – вам має вдатися розмістити мізинець між пряжкою ремінця та шкірою. В іншому випадку ремінець затягнутий надто туго.

Годинник повинен розташовуватися на відстані приблизно 2 ширини пальців від зап'ясткового суглоба. Не розташовуйте його прямо над кісточкою зап'ястя.

Під час вимірювання рука повинна залишатися абсолютно нерухомою.

рівень кисню в крові

Помилки вимірювання, пов'язані з фізіологією та довкіллям:

- екстремально холодна або тепла погода (обидва фактори викликають перфузію);
- якщо периферійний капілярний кровотік знижений – наприклад, через шок або переохолодження – можуть відображатися неправильні значення, або пульсоксиметрія може бути неможлива, оскільки в цьому випадку не вдається виявити пульс для проведення відносних вимірювань;
- під час руху та механічних ударів, наприклад, вібрації або їзди по нерівних поверхнях, виникають помилки, оскільки система оптичних вимірювань може приймати випадкові рухи за пульс. В ідеалі вимірювання кисню слід виконувати у нерухомому стані;
- сильні інфрачервоні лампи поруч під час вимірювання, значення метгемоглобіну від 0,4% до 8,4% у нормальних кисневих умовах, оніхомікоз та деякі речовини, наприклад, метиленовий синій, можуть викликати невірні та низькі значення SpO2;
- дуже слабка венозна пульсація при вимірюваннях може призводити до низьких значень SpO2.

З а у в а ж т е: датчик пульсоксиметр є енергоємним – тобто, через його роботу заряд смарт-годинника витрачається швидше.