Пристрої Garmin inReach – це неймовірні інструменти, котрі допомагають у відпочинку на природі та кардинально впливають на безпеку. Після роботи з багатьма туристами я виявив, що більшість людей активують свій inReach, використовують основні функції та йдуть далі. Але як діяти в разі надзвичайної ситуації або якщо потрібно піти в далеку далечінь? Ця стаття відповість на запитання, які ви задали би Google у разі потреби.

У цій статті розглянуто таке:

 • Використання inReach у надзвичайних ситуаціях.
 • Що вам потрібно знати про обмін повідомленнями.
 • inReach-рішення та поради.

Важливе оновлення

Коли слід тиснути кнопку SOS?

Відповідно до поради однієї з найбільш завантажених пошуково-рятувальних команд у США, відділу шерифа округу Лос-Анджелес: натисніть кнопки SOS, коли ви не впевнені в безпечному результаті.

Наприклад, якщо ви захворіли або отримали травму, і не впевнені, чи зможете продовжити мандрівку без погіршення стану. Або якщо ви заблукали й вичерпали всі можливості самостійної навігації. Чудова риса inReach – він є двостороннім комунікатором, тому можна обмінюватися повідомленнями, щоб отримати пораду, якщо немає потреби в тому, щоб рятувальники прийшли за вами.

Компанія Garmin нещодавно опублікувала дуже цікавий аналіз даних 10 000 порятунків Garmin inReach. Три основні причини, чому люди натискають кнопку SOS:

 • Є постраждалі / Потрібна швидка медична допомога.
 • Проблема з транспортним засобом.
 • Застрягання.

Скільки часу займає порятунок?

Пошуково-рятувальні служби враховують кілька факторів під час організації рятувальних заходів: вашу ситуацію, ваш досвід, ваше місцезнаходження, погоду та наявність рятувальних засобів. Усі ці змінні визначають, коли вас врятують.

Загалом більшість порятунків займає кілька годин, але може тривати й кілька днів. Я раджу брати з собою якесь аварійне спорядження, щоб мати змогу переночувати – наприклад, біві, налобний ліхтар, шари та фільтр для води.

Також варто зазначити, що спосіб порятунку може бути різним. Деякі люди сподіваються, що їх неодмінно забере гелікоптер, але це не завжди так може бути. Також може бути наземний екіпаж, або ж можна отримати інструкції щодо самостійної евакуації чи в комбінованому режимі.

Чи можна натиснути кнопку SOS для когось іншого?

Так, ви можете діяти як добрий самарянин і зателефонувати в IERCC, який координує пошуково-рятувальні служби для inReach, і повідомити про надзвичайну ситуацію для когось іншого, незалежно від того, чи він із вашою групою, чи ні. Зауважте, що якщо у вас є страховка рятувальників, вона, як правило, поширюється лише на вас.

Чи у всьому світі працює inReach?

Так, inReach використовує супутникову мережу Iridium, яка має 100% глобальне покриття. Мені користувачі надсилали фото про те, як вони використовували inReach на обох полюсах. Крім того, IERCC працював із службами екстреного реагування у понад 200 країнах і територіях.

Використання супутникового комунікатора в деяких країнах є незаконним або потребує ліцензування. Оновлюваний список цих країн можна знайти на веб-сайті підтримки Garmin.

Чи можна поділитися своїм місцеперебуванням, не сплачуючи за відстеження точок місцеперебування?

Поширення свого місцеперебування може заплутати нових користувачів. По-перше, є повідомлення, а по-друге – є надсилання даних про місцезнаходження, про навігаційний шлях, який ваш inReach створює під час пересування (якщо його увімкнути). Деякі плани передбачають необмежену передачу даних про місцеперебування, а інші – ні.

 • Якщо ви хочете поділитися своїм місцеперебуванням за допомогою попередньо встановленого повідомлення, що завжди безкоштовно – перейдіть на свою інформаційну панель за адресою explore.garmin.com, а потім зробіть так: Messages > Preset Messages > Check on MapShare.
 • Щоб поділитися своїм місцеперебуванням нестандартними повідомленнями – перейдіть по шляху: Account > SMS Message Configuration > Check on Include a link to an online map....

Чи можна отримувати повідомлення на свій inReach?

Так, але ви не отримуєте постійний номер телефону чи електронну адресу. Натомість інші можуть надсилати вам повідомлення таким чином:

 • Відповідь на нещодавнє повідомлення, яке ви надіслали через SMS або електронну пошту.
 • Використовуючи сторінку Mapshare, якщо ви ввімкнули «Дозволити користувачам карти надсилати вам повідомлення».
 • За допомогою програми Garmin Messenger.

Важливо відзначити, що прилад inReach автоматично перевіряє наявність нових повідомлень щогодини, коли він увімкнений. А також перевіряє наявність нових повідомлень під час надсилання точки відстеження місцеперебування, або коли користувач вручну перевіряє наявність повідомлень. Надсилання повідомлення користувачеві inReach відбувається не так швидко, як на мобільному телефоні.

Чому іноді повідомлення не доходять?

Причини можуть бути різні.

 • Перевірте, чи надіслано ваше повідомлення на супутник із пристрою inReach. Маленький значок надсилання з’являється під час надсилання. Корисно вмикати звукові сповіщення про надсилання.
 • Переконайтеся, що ваше текстове повідомлення не потрапило до спаму у відправника. Номер телефону буде inReach, а не ваш номер телефону.
 • Перевірте, чи є одержувач віртуальним номером, наприклад Google Voice. Деякі служби, наприклад Google Voice, не можуть отримувати повідомлення inReach.
 • Ви можете подати звіт до Garmin, якщо всі ці фактори спрацюють.

Чи можна поділитися своїм місцеперебуванням з іншим inReach?

Так, можна. Ось як це зробити:

 • Завантажте програме Explore на свій телефон та сполучити її з inReach. Старі прилади використовуватимуть додаток Earthmate.
 • Завантажте офлайн-карти місцевості, куди ви збираєтеся.
 • Переконайтеся, що у вас увімкнено обмін геоданими, як описано раніше.
 • Надсилайте повідомлення на інші пристрої inReach, використовуючи їхню унікальну адресу електронної пошти inReach, яку можна знайти на explore.garmin.com у розділі Account > My info.
 • Коли ви отримаєте повідомлення, клацніть його в програмі Explore або Earthmate. Буде можливість переглянути його на карті.

Чи можна використовувати inReach без підписки?

Ви можете використовувати функції, які не передбачають використання супутникового зв’язку, наприклад функції навігації. Однак ви не можете використовувати SOS, повідомлення, попередні налаштування, обмін геоданими або супутникову погоду.

Чи можна активувати inReach просто за допомогою пристрою inReach?

Ні, вам потрібно завантажити програму Explore або Earthmate і мати з’єднання для передачі даних, наприклад Wi-Fi, щоб налаштувати все це.