Годинники Garmin для активного відпочинку на природі навесні та влітку

Оскільки на горизонті по трохи з’являються Garmin Fenix 8 і Garmin Epix 3 - ми офіційно переходимо в період застережень для тих, хто планує купівлю спортивного годинника.

Чуток та інформаційних витоків про наступне покоління флагманського смарт-годинника поки досить мало, але недавнішня історія наштовхує нас на корисну інформацію про заплановані Garmin'ом на 2024 рік годинники.

Поки що поглянемо в минуле, щоб спробувати передбачити найімовірніші дати випусків Fenix 8 і Epix 3, а також поміркуємо над їхніми потенційними функціями і кількома актуальними питаннями.

Коли очікувати випуску Garmin Fenix 8 і Epix 3?

Годинники Garmin для активного відпочинку на природі навесні та влітку

Як говорив Конфуцій - “Щоб дізнатися про майбутнє, треба добре знати минуле”. Скоріш за все китайський філософ не мав на увазі цикли випуску приладів Garmin, але логіка доволі актуальна. Тому подивімось на останні новинки Fenix та Epix.

Garmin Fenix 7 Pro та Epix Pro (Gen 2) – травень 2023
Garmin Fenix 7 та Epix (Gen 2) – січень 2022 року
Garmin Fenix 6 Solar – липень 2020
Garmin Fenix 6 та Fenix 6 Pro – серпень 2019 року
Garmin Fenix 5 Plus – червень 2018
Garmin Fenix 5 – березень 2017

Авжеж, до 2017 року теж були випуски Fenix, і вони приблизно відповідають тому ж сцеарію, який ми бачимо вище – нове покоління або оновлення щороку в середині циклу.

Варто зазначити, що в 2021 році ми не побачили нічого нового - тому сильно підозрюємо, що на це вплинула пандемія.

Отже, досить легко напрошується підозра, що Fenix 8 і Epix 3 дуже ймовірно з’являться у 2024 році, та все ж передбачити точно, коли саме - набагато складніше. Видно, на скільки Garmin непослідовний, якщо йдеться про місяць запуску новинки в цій лінійці.

Оскільки середнє покоління було випущено лише в травні минулого року - можна припустити, що наступна пара годинників мало ймовірно може з’явитися раніше від травня 2024 року.

Це найраніший момент, коли анонс міг би з’явитися, хоча, найбільш вірогідним здається випуск влітку 2024 року.

Як було зазначено вище, ми не знайшли ні бази даних, ні хоч якогось витоку файлів, що мають відношення до обидвох годинників. Зазвичай вони можуть з’являютися за кілька місяців перед релізом, що означає, що анонс наближається.

Fenix та Epix: Чи можна відмовитися від одного з них?

Годинники Garmin для активного відпочинку на природі навесні та влітку

Це питання вперше спало нам на думку під час тестування крайньої моделі середнього покоління Fenix, 7 Pro.

Fenix - неймовірно багатофункціональнимй годинник, але тестування цієї моделі у порівнянні з Epix Pro (Gen 2) показало, наскільки щільно стиснутою стала лінійка. Зараз його USP досить слабкі; Enduro 2 служить довше і виглядає дуже схоже, а лінійка Epix (Gen 2) просто на вигляд приємніша.

На нашу думку в останньоу релізі був сенс через нову оптичну технологію пульсометра і вбудований ліхтарик, але можна зрозуміти, що Garmin зіткнеться з проблемами, виправдовуючи наступні покоління Fenix, Epix і Enduro поруч один з одним.

Отже, чи є ймовірність об’єднання лінійок Fenix і Epix в наступному поколінні?

Вважаємо, що це малоймовірно, бо багато людей все ще хочуть мати олдскульний MIP-дисплей (+ ефективний акумулятор у зв’язку з ним), та це додасть головного болю для маркетингу, якщо ці дві лінійки і надалі будуть залишаться. Будемо з цікавістю за цим спостерігати.

Яка різниця між Fenix та Epix?

Ризикуючи пропустити найбільш очевидний момент - те, про що нам доводиться з'ясовувати щоразу, коли виникає питання стосовно Fenix/Epix, коли ми їх комусь рекомендуємо, або оглядаємо, або порівнюємо між собою - варто сказати, що єдина різниця між ними - тип дисплея.

Не буває Fenix із AMOLED-дисплеєм і скоріш за все не буде, якщо лише Garmin не вирішить відмовитися від серії Epix і від MIP-дисплея у Fenix.

Fenix 8 та Epix 3: можливі функції

Годинники Garmin для активного відпочинку на природі навесні та влітку

Беручи до уваги те, що наступні Fenix і Epix вийдуть у 2024 році, виникає питання, яких функцій чекати і чи будуть вони вартими уваги.

Шість наших припущень, про які йтиметься далі, є досить обґрунтованими. Декотрі засновані на патентах і декотрі є очевидними наступними кроками, а інші – просто наші сподівання.

1. Підтримка стільникового зв’язку

Брати з собою телефон на пробіжку заради безпеки - втомлює, то ж хочеться чекати від Garmin, щоб була належна підтримка стільникового зв’язку в смарт-годинниках наступного покоління.

Це те, чого ми довго вже не бачили – відколи у 2021 році з’явився Forerunner 945 LTE з деякими базовими функціями, пов’язаними з безпекою – та й то було доволі пізно.

Небажання Garmin можна зрозуміти – його клієнтам потрібен спортивний годинник більше, ніж смарт-годинник, але як для просунутого годинника 2024 року це здається божевіллям - не запропонувати цю опцію.

2. Більш ефективний та вдосконалений моніторинг Spo2

Поки компанія Apple судиться за наче б то порушення патентів на технологію вимірювання рівня кисню в крові, Garmin подає заявку на технологію, яка може допомогти підвищити точність вимірювання SpO2.

Garmin планує створити таку систему, яка буде проводити вимірювання, використовуючи три різні джерела світла. Цей імовірний метод дасть змогу порівнювати відповідні відсотки кисню, виявлені в крові, для точніших вимірювань.

Немає певності, що ми це побачимо в наступному поколінні Fenix/Epix, але хотілося би розвитку цієї технології та підвищення її ефективності, оскільки теперішній метод значно розряджає батарею.

Годинники Garmin для активного відпочинку на природі навесні та влітку

3. Покращена зарядка

Ми вважали, що швидший і зручніший метод бездротового заряджання, який додали в MARQ (Gen 2) наприкінці 2022 року, стане ознакою моделей Pro середнього циклу 2023 року, але не так сталося, як гадалося.

В Garmin не підтвердили, що ця можливість буде поширена на нові моделі – це не дуже звично, але поки так воно і є.

Здається, в наступному поколінні було би досить оптимально поширити цю функцію.

Ми приймемо будь-який варіант, але хоч би без встромлюваних кабелів.

4. Збільшення автономності

Здається, що це трохи банально - хотіти більшого часу автономної роботи, оскільки AMOLED-годинники Garmin добряче випереджають конкурентів з цієї сфери, але ми все одно вважаємо, що це було би одним із найважливіших покращень Fenix 8 і Epix 3.

Звісно, це більш бажано для Epix, оскільки він слабший в цьому плані. Але збільшення автономності з 5-6 днів до 8-10 теж стане згубним для Fenix. Нам цікаво подивитися, як Garmin розкрутить цю тему, якщо акумулятор буде вдосконалено.

5. Покращення екрана

Покращення екрана цих двох серій годинників – тема складна, якщо зважити на всі відмінності між MIP та AMOLED, про які ми розповідали.

Але ми бачили, як Garmin вдосконалив пікселі і підсвічування на Fenix 7 Pro, щоб покращити чіткість, тому досить логічним є очікування подальшого вдосконалення в цьому плані.

Лінійка Epix тут не так сильно бореться, завдяки досконалішій технології екрана, але було б чудово, якби Garmin покращив яскравість і чіткість.

6. Модернізація користувацького інтерфейсу

Ми часто переходимо на Forerunner 965, тестуючи нові функції Garmin, і нас вражає те, наскільки застарілим є інтерфейс Fenix та Epix порівняно з ним.

Найновіші моделі Forerunner виглядають сучасніше завдяки зміненому інтерфейсу, а використання віджетів, екранів даних і додатків (наприклад Spotify) стало ефективнішим.

Garmin ймовірно захоче зробити однаковий інтерфейс на Fenix і Epix, і можливо таке, що новий інтерфейс Forerunner не буде перенесений на MIP-екран Fenix’ів, але ми все ж сподіваємося на якесь оновлення.

 

Читайте оновлення за темою: Garmin Fenix ​​8 отримає AMOLED дисплей. Дата виходу