Garmin Fenix 8: чутки, дата випуску та чого очікувати

Epix - одна з найдосконаліших і преміальних серій смарт-годинників Garmin. Вони поєднують в собі міцну конструкцію з сенсорним AMOLED-дисплеєм і безліччю функцій для любителів пригод на відкритому просторі. Ми бачили випуск Gen 2 у 2022 році, у слід за яким прийшла проміжна версія у 2023 році. Однак багато шанувальників Garmin з нетерпінням чекають на Epix Gen 3.

Компанія ще не зробила офіційного оголошення про цей продукт. Але ми можемо зробити деякі обґрунтовані припущення на основі попередніх випусків та відгуків клієнтів.

Garmin Epix Gen 3: коли очікувати?

Давайте подивимось на графік релізів станом на сьогоднішній день.

  • Garmin Epix (Gen 1) – у січні 2015 року.
  • Garmin Epix (Gen 2) – у січні 2022 року.
  • Garmin Epix Pro (Gen 2) – у травні 2023 року.

Як видно з цього, Garmin знадобилося цілих сім років, щоб оновити годинник Epix першого покоління. Але не варто хвилюватися: Epix Gen 3 з'явиться задовго до 2029 року!

Компанія впровадила стратегію оновлення своїх пристроїв приблизно кожні два роки. Іноді з'являються проміжні версії – в такому випадку час очікування скорочується. Минулорічний дебют Epix 2 Pro є чудовим прикладом.

Виходячи з цього, ми очікуємо випуск Garmin Epix (Gen 3) в 4 кварталі 2024 або 1 кварталі 2025 року. Виставка CES 2025 у Лас-Вегасі може стати чудовою нагодою для запуску пристрою. Або незабаром після неї. Нагадаємо, що Epix був представлений наприкінці січня 2022 року, через кілька тижнів після закриття CES.

Garmin Epix Gen 3: ймовірні функції

Epix 2 і його ітерація Pro - це фантастичні годинники. Однак це не означає, що в них немає місця для вдосконалення. Деякі з них відбудуться в результаті закономірного розвитку подій. З кожним новим поколінням наручні пристрої стають кращими. Це означає, що ви можете очікувати на такі функції, як покращена навігація, покращене відстеження стану здоров'я та продуктивності, покращені сповіщення, більше місця для зберігання музики, краща підтримка безконтактних платежів та багато іншого.

З наближенням офіційного запуску Epix 3 очікується кілька витоків інформації. Ми обов'язково повідомимо про них. Тим часом, будемо з нетерпінням чекати на деякі функції, які ми хотіли б бачити, зокрема функціональність, яку клієнти просили або пропонували для Epix Gen 3.

Garmin Fenix 8: чутки, дата випуску та чого очікувати

Більший дисплей, тонший безель

Fenix 7 має трансфлективний екран, який стає яскравішим під прямими сонячними променями, тоді як Epix 2 має приголомшливий AMOLED-дисплей, який яскравіше світить в приміщенні. Хоча ми не очікуємо змін в цьому, але такий екран, який краще використовує простір Garmin, був би дуже доречним.

Сонячна та/або QI зарядка

Fenix 7 підтримує сонячну зарядку, в той час як Epix 2 не підтримує. Garmin використовує скло для сонячної зарядки Power Glass, яка оптимізована під спектр сонячного світла і може заряджатися швидше під впливом прямих сонячних променів.

Сонячна технологія розвинулася настільки, що перестала бути просто примхою і насправді збільшує час автономності. Це особливо корисно для любителів активного відпочинку, які проводять багато часу в складних умовах і потребують надійних функцій відстеження та навігації. А також для тих, хто живе в сонячних регіонах земної кулі.

Нещодавно в Garmin Vivomove Trend також з'явилася функція QI-зарядки, яка використовує електромагнітну індукцію для передачі енергії на пристрій. Відмова від дротів і запобігання зносу зарядного порту вашого пристрою - ось деякі з переваг Qi-зарядки на смарт-годинниках. Крім того, смарт-годинник легко і зручно розмістити на зарядній підставці.

Обидва ці доповнення були б доречними в Epix Gen 3.

Динамік і мікрофон для телефонних дзвінків / голосової допомоги

На відміну від Venu 2 Plus, в Epix 2 відсутні динамік і мікрофон. Обидва було б корисно впровадити.

Навіть якби не було версії годинника із можливістю мобільного зв’язку, його можна було б використовувати, щоб відповісти на дзвінок, не виймаючи приєднаний смартфон з кишені. Наразі годинник Epix відображає лише ім'я або номер телефону абонента і дозволяє відхилити дзвінок з вашого зап'ястя. Голосова допомога також недоступна в серії Epix 2.

Нові показники ефективності

Нові показники продуктивності, звичайно ж, будуть. Нещодавно Garmin придбав “короля” показників ефективності – Firstbeat Analytics. Це означає, що він знаходиться у відмінній позиції, щоб продовжувати випускати продукцію.

Додаткові датчики

Давненько ми бачили щось по-справжньому інноваційне в сенсорному просторі. Garmin добре охоплює всі основні моменти і пропонує майже все, що доступно на сучасному ринку наручних пристроїв. Сюди входить частота серцевих скорочень, рівень кисню в крові, частота дихання та багато іншого.

А ще є ЕКГ. Лише деякі годинники Garmin мають цю функцію. Звичайно, ЕКГ не очолює наш список бажань. Більшість людей знімуть один або два показники, а потім забудуть про цю функцію. Тим не менш, вона була б корисною.

Інші датчики також можливі. Наприклад, моніторинг рівня глюкози, артеріального тиску та гідратації. Швидше за все, вони не будуть готові вчасно до Epix Gen 3 годинника, а скоріше до Gen 4 або 5. Але завжди можна сподіватися побачити їх раніше.

Версія з підтримкою LTE

Ми сподівалися на годинник Garmin із мобільним зв'язком вже досить давно. Звичайно, було кілька невдалих спроб з Forerunner 945 LTE та дитячим годинником Bounce. Однак вони не є справжніми пристроями для мобільного зв'язку, оскільки на них не можна здійснювати або приймати дзвінки. Поки що Garmin використовує цю функцію лише для підтримки функцій безпеки.

Чи є Epix правильним годинником для дебюту такої технології? Можливо так – як пристрій високого класу. Однак є й інші годинники, де це було би більш очікувано – наприклад, колекція Venu.

Сподіваємося, що Garmin візьме до уваги відгуки клієнтів і випустить продукт, який відповідатиме очікуванням або навіть перевершить їх.

Garmin Fenix 8: чутки, дата випуску та чого очікувати

А що ви думаєте про Epix Gen 3? Які функції ви хотіли б бачити в наступній версії? Будь ласка, дайте нам знати в коментарях.