Отже, компанія Garmin представила Venu 2. Цей пристрій націлений на тих, кому потрібен спортивний функціонал Garmin і зручність в повсякденному житті, як у Apple Watch.
Модель не можна назвати унікальною в лінійці виробника: Vivoactive 4 і Lily пропонують практично однакові функції.
Venu 2 пропонують два розміри, що робить їх універсальним варіантом для жінок і чоловіків, в порівнянні з попередником. Новинка отримала і оновлений датчик серцевого ритму. Саме оновлений пульсометр Elevate лежить в основі поліпшення відстеження сну, стресу і енергії, а також нового алгоритму у відстеженні HIIT-тренувань.
Ми уважно протестували новинку і ось наш вердикт.
Швидкий висновок
Для тих, хто не готовий читати довгий текст, ми вирішили на початку огляду стисло описати основні думки, що виникли у нас після тестування.
Garmin Venu 2 (і Venu 2S) - це чудовий розумний годинник, орієнтований на моніторинг здоров'я, щоденної активності та спорту, який забезпечує гідну якість відстеження, контроль стресу, моніторинг сну і впевнену тривалість автономної роботи.
Він не такий витончений, як Apple Watch, і не найрозумніший годинник на ринку. Але для тих, хто займається різними видами активності, він пропонує відмінну альтернативу з тижневою тривалістю автономної роботи і швидким заряджанням. А для користувачів Android функціонал гаджета на голову вищий, ніж у Amazfit і Huawei, завдяки Garmin Connect. Професійні спортсмени можуть вибрати більш “нафаршировані” спортивні годинники в асортименті виробника.
Вартість і порівняння
На момент розміщення даної статті вартість годинника становить біля 14 000 грн. Така вартість робить основним конкурентом розумний годинник Apple Watch Series 6 (40 мм), однак у новинки відсутня можливість вимірювання ЕКГ.
При цьому, якщо в Apple Watch різна вартість залежно від розміру, то Venu 2 і Venu 2S коштують однаково.
Для тих, хто використовує функціонал Garmin, але не вимагає наявності AMOLED-дисплея, відмінним варіантом стане Vivoactive 4, що володіє аналогічними функціями і збільшеною тривалістю автономної роботи.
Для спортсменів, яким потрібно більше інформації про відновлення і бігових метрик, варто придивитися до моделі Forerunner 245. Тим більше після оновлення, що додало метрики відстеження стресу, Body Battery, тренувальний ефект і навантаження, тривалість відновлення і VO2Max.
Дизайн
Venu 2 доступні в двох розмірах: діаметром 45 мм і 40 мм. В круглий корпус вбудовано AMOLED-дисплей з роздільною здатністю 416*416 точок у більшій версії і 360*360 у Venu 2S. Дисплей чіткий, інформація легко читається, хоча особливих фішок у новинки немає. При цьому не вразив штатний вибір циферблатів. І навіть в Connect IQ вибір не набагато кращий.
Екран вимикається, якщо не використовується. Радує, що є режим AOD (постійно увімкнений дисплей), який ми негайно активували. І хоча це істотно скорочує тривалість автономної роботи, але значно підвищує зручність використання.
Гаджет легкий, всього 49 г., завдяки пластиковому корпусу. Ремінець каучуковий, з традиційною пряжкою. І тут розробник знову зробив вибір на користь функціональності, на наш погляд.
Venu 2 володіє сенсорним керуванням, а також двома фізичними кнопками. Верхня кнопка викликає профілі спортивного відстеження, яких більше 30, а нижня кнопка повертає до попереднього екрана. Решта керування здійснюється за допомогою сенсора.
Свайп вгору або вниз відкриє екран з даними про щоденну активність. До особливостей користувацько інтерфейсу доведеться звикати тим, для кого гаджет Garmin стане першим. Щоденна активність містить інформацію про кроки впродовж дня, кількість подоланих поверхів, хвилини активності, калорії і гідратацію. Дані про споживання рідини потрібно вводити вручну. Доступна і інформація про пульс, Body Battery, стрес, частоту дихання, сон, тренування за крайні сім днів, календар, сповіщення, погоду. Можна редагувати дані для відображення, видалити зайве і впорядкувати для більшої зручності.
Якщо вибрати кожну метрику - стають доступними детальніші дані. Відзначимо, що інформації багато. При цьому є відчуття, що інформації занадто багато: екрани перевантажені. Незважаючи на наявність AMOLED-дисплея, на серії Fenix це виглядає краще.
Моніторинг здоров'я і активності
Venu 2 - відмінний фітнес-трекер. Підрахунок кроків аналогічний до даних Fitbit і iPhone, як і хвилини активності і витрачені калорії. Тут збережено й нагадування про низьку активність. Вони доречні і не дратують.
Про деякі можливості розповімо детальніше.
Моніторинг сну
Виробник стверджує, що алгоритм Firstbeat для відстеження сну на Venu 2 змінився. І оновлення буде доступне іншим пристроям розробника. Повинна бути поліпшена точність відстеження та фіксація стадій сну.
Звісно, оцінити точність моніторингу сну без лабораторії і спеціального обладнання неможливо, але порівняно з Fitbit Sense, Garmin істотно підтягнулися.
Визначення стадій сну виявилося схожим, хоча Garmin і фіксували трохи більше часу неспання впродовж ночі. Якість сну також визначалася дуже непогано. Тривалість була трохи більшою, ніж у Fitbit. При цьому новинка виявилася вельми чутливою до змін стану організму. Для прикладу, після вечора з алкоголем Venu 2 нарахували лише 42 бали зі 100 можливих, незважаючи на тривалий загальний час сну.
Інформацію про сон можна побачити на самому годиннику, на окремому віджеті. Якщо натиснути на віджет - користувачу стає доступна детальніша інформація.
У додатку Garmin Connect інформація про сон представлена в розділі «Мій день». При цьому доступна статистика за тиждень, місяць і рік. Можна фільтрувати дані за фазами сну або загальною тривалістю.
Аналогічно до Fitbit, доступна інформація про структуру оцінки сну: тривалість, стрес, розподіл на стадії легкого, швидкого сну і періоди неспання. І найприємніша відмінність від Fitbit - все це безкоштовно.
Загалом, моніторинг сну Venu 2 сподобається багатьом. Користувач може визначити поганий сон і запобігти можливим проблемам. Перероблена функція відмінно доповнює метрики стресу, Body Battery і відновлення. Тому сміливо рекомендуємо.
Body Battery
Це метрика, яка повинна повідомляти користувачу, коли краще зробити перерву в тренуваннях і перепочити. Виставляється оцінка за 100-бальною шкалою. Щоденна активність і спорт знижують показник, а сон - відновлює.
Функція Body Battery використовується на пристроях Garmin вже кілька років, але на Venu 2 вона була значно поліпшена. Набагато важче стало отримати 100/100 (насправді, під час тесту ні разу не вийшло), а поліпшений алгоритм відстеження сну надає більш помітний вплив на оцінку.
Але наскільки це може бути корисним? Ми неодноразово заявляли, що подібні «мотиваційні» метрики не роблять закладеного розробниками ефекту. Так вийшло і цього разу: жодного разу за час тестування, метрика не вплинула на вибір способу життя. У повсякденному житті (робота, побутові справи), оцінка Body Battery не впливає на рішення. Можливо, якщо дотримуватись жорсткого розкладу тренувань, метрика виявилася б кориснішою, але в якості мотиватора для повсякденного використання Body Battery слабо підходить.
Моніторинг стресу
Як і у випадку з Body Battery, оцінка стресу також серйозно перероблена для підвищення чутливості. Можна легко побачити сплески стресу впродовж дня, і дані не обмежуються лише потребами рухатися. Неспокійні моменти і стресові відчуття можна миттєво побачити на зап'ясті, у віджеті стресу. Метрика також видає оцінку і відображає пікові значення за крайні 24 години.
Підвищена чутливість означає, що щоденна оцінка стресу тепер представляє більший інтерес для користувача і варто стежити за цифрами. Метрика також безпосередньо пов'язана з функцією дихання Garmin, тому при необхідності можна виконувати вправи з керування диханням. На наш погляд, відстеження стресу варто зробити помітнішим.
Відстеження дихання
Garmin Venu 2 використовує датчик SpO2, який може вимірювати як насичення крові киснем, так і частоту дихання. На відміну від Fitbit, які вимірюють частоту дихання тільки під час сну, Venu 2 буде вимірювати її вдень і вночі.
Частота дихання збігалася з результатами, отриманими на основі показників частоти дихання Fitbit. Але без платного пакету Fitbit Premium можна переглядати дані тільки за 7 днів, в той час як в Garmin Connect є повне відстеження. Однак, на відміну від Fitbit, Garmin Connect не пояснює, а лише фіксує показники. Зрозуміти, що означають ті чи інші цифри, користувачеві доведеться самостійно.
Фітнес-вік
Ще одна нова функція Venu 2, орієнтована на звичайних користувачів, а не на професійних спортсменів. Функція використовує особисту статистику, дані про активність з тренувань, і прогнозує фітнес-вік користувача. Проте, на це потрібен час. У всякому разі, для адекватного відображення наших показників потрібен був майже місяць безперервного використання.
При тестуванні фітнес-вік почався з 38 (+2 роки), але швидко впав до 32 (-4). А допомогло досягти таких результатів швидке зниження ваги і збільшення інтенсивності тренувань. У період тестування Venu 2, старанних тренувань не було. Тому є відчуття, що потрібно більше часу для з'ясування істинного рівня фізичної підготовки: метрика буде поліпшуватися впродовж тижнів або навіть місяців. Крім того, схоже, що вона прив'язана до даних VO2 Max, і через вищезгадану відсутність серйозних тренувань VO2 Max сягав звичних значень, і, отже, фітнес-вік також відставав.
Але нам подобається ця функція і поради щодо зниження фітнес-віку. Відчувається, що багатьом користувачам вона послужить відмінним мотиватором. Однак, як і у випадку з показником стресу, хочеться, щоб виробник приділив їй більше уваги, а не приховував її в нетрях додатка Garmin Connect.
Моніторинг спорту
У частині моніторингу спорту, функціонал пристрою не відрізняється від Vivoactive 4.
Venu 2 залишається універсальним пристроєм, з великою кількістю відстежуваних видів спорту, в тому числі бігу, їзди на велосипеді, гольфу, йоги, HIIT, пілатесу, скелелазіння. Як і у всіх універсальних гаджетах, рівень деталізації відстеження не можна назвати дуже високим. Новинка відстежує лише базові дані, але їх достатньо любителям спорту для точного відстеження без унікальних метрик.
Зупинимося детальніше на основних метриках.
Біг
Venu 2 прекрасно показав себе в моніторингу бігу - як у стандартних умовах, так і по пересіченій місцевості.
Нема перевантаження даними, на екранах будуть відображатися відстань / темп / час (загальний і на колі) і частота пульсу. Користувачам доступна висота на трасах і стежках під час пробіжок, при прогулянках і в поході. Дані чіткі і легко читаються. Є кілька екранів даних, які можна гортати.
Тим не менше, використання VO2 Max також вимірюється, хоча метрика не відображається ні на самому годиннику, ні навіть в статистиці «Мій день» додатку. Дані метрики заховані і потрібно перейти в розділ «Статистика показників» в Garmin Connect, щоб переглянути їх. Як і слід було очікувати, точність GPS була на висоті у всіх наших тестових активностях. Блокування GPS також було дуже швидким. До того ж, присутня інтеграція даних зі Strava, якщо синхронізувати облікові записи.
Високоінтенсивні інтервальні тренування (HIIT)
Виробник вділив багато уваги в Venu 2 тренуванням HIIT і силовим заняттям. Вибираємо HIIT зі списку видів спорту і починаємо тренування, або запускаємо заняття з гідом. На розумному годиннику є кілька попередньо завантажених занять з віртуальним тренером, а можна завантажити додаткові з Garmin Connect. Новою особливістю HIIT є можливість встановлювати таймер «Підхід на початку кожної хвилини» (EMOM) і сеанси «Якомога більше повторень» (AMRAP) прямо з годинника, що робить активність інтуїтивно зрозумілішою.
Для силових тренувань і HIIT-сесій з інструктором також є функція відстеження повторень. Коли користувач виконує присідання, відтискання або інші вправи - годинник підраховує кількість підходів. Звичайно, все ще необхідно взаємодіяти з годинником, щоб перейти до наступного сету - що видається не дуже зручним, але це працює.
Заняття йогою і пілатесом також можна завантажити з сайту Garmin Connect, і використовувати їх з режимом віртуального тренера.
Плавання
Плавання з Venu 2 дуже схоже на плавання з першою версією пристрою. Великий і чіткий AMOLED-дисплей робить сприйняття інформації приємнішим і зручнішим для перегляду під водою, хоча ми як і раніше впевнені, що трансфлективні дисплеї на більшості годинників Garmin найкраще оптимізовані для демонстрації даних у воді.
У моніторингу плавання немає нічого радикального. Охоплено основні показники, такі як подолана відстань, гребки, середній темп, бали SWOLF. Став доступним додатковий розподіл хвилин інтенсивності в додатку Connect, який ділить активність на хвилини середньої або високої інтенсивності.
У порівнянні з трекером для відстеження плавання, новинка в цілому показувала співставні дані і дистанції, середній темп і кількість спалених калорій під час запливу. Середня частота гребків здавалася трохи заниженою, але в цілому Venu 2 добре справляється з відстеженням плавання в басейні.
Контроль серцебиття
У Garmin Venu 2 використовується модернізований оптичний датчик серцевого ритму Elevate четвертого покоління. Щоразу, коли компанія оновлює оптичний датчик, очікуєш істотного підвищення точності. Але, на жаль, реального поліпшення не виявили. Тому, якщо потрібна висока точність, або якщо ви займаєтеся інтенсивними тренуваннями, радимо використовувати нагрудний датчик ЧСС.
Про хороше. Дані про частоту пульсу в стані спокою були ідентичні іншим пристроям, які регулярно з'являються на тестах в нашій маленькій редакції. До того ж, ми перевірили дані за допомогою нагрудного пульсометра і виявили практично ідентичні показники, з похибкою в розумних межах. Пам'ятайте, що навіть нагрудні датчики не є ідеально точними, і це не лабораторний тест. Ми також тестували Venu 2 з нагрудним ременем Garmin і виявили, що при тривалих і стабільних пробіжках не виникало серйозних проблем з точністю, а дані були надійними.
Garmin Venu 2 проти нагрудного пульсометра
Можна побачити, що Venu 2 (див. вище) зазнавали труднощів на ранніх етапах бігу при різкому стрибку пульсу. Потім дані вирівнялися всередині, але повністю провалилися на коротких повторах в кінці.
Як і у випадку з попередніми пристроями з датчиками Garmin Elevate, дані про біг були трохи неточними на початку пробіжки, але приблизно через 10 хвилин оптичний датчик і нагрудний ремінь відображали однакові дані. На тривалішій пробіжці при різкому підвищенні інтенсивності приємно було бачити максимальні показники ЧСС аналогічними до показників нагрудного ременя (190 уд./хв.), і навіть аналогічну середню частоту пульсу для цілої сесії.
Потім інтенсивність була підвищена виконанням серії забігів угору. Це короткий сплеск з дуже швидких стрибків активності, які підвищують ЧСС від старту (приблизно 100pm) до приблизно 180 уд./хв. Подібні режими зводять з розуму практично всі оптичні сенсори. Venu 2 також не виключення, і навіть після трьох повторів сенсор зависав на значенні 120 уд./хв., не реєструючи ніяких сплесків. Таким чином, точність серцевого ритму достатня для отримання адекватного зворотного зв'язку під час пробіжок або тренувань, але некоректна для HIIT і сесій зі швидкою зміною серцебиття. Ми продовжуємо рекомендувати використання нагрудного пульсометра під час тренувань по частоті пульсу або HIIT. Добре, що Venu 2 підтримують зовнішні датчики ANT+ і Bluetooth.
Garmin Connect
Вся статистика і дані зберігаються в застосунку Garmin Connect, який став відмінною платформою для контролю активності і здоров'я, особливо для тих, хто любить уважно вивчати дані. На головному екрані переважає сторінка «Мій день», яка відображає всю поточну статистику користувача в зручному для перегляду форматі. Це більш приємна форма відображення порівняно з переглядом даних на екрані годинника.
Звичайно, до застосунку багато питань, і часто буває складно знайти щось конкретне. Розділ «Змагання» особливо не вражає, але дозволяє змагатися за різні бейджи (значки) з друзями або іншими користувачами програми.
Календар і Стрічка Новин відображаються як розділи, де можна знайти історію конкретних тренувань. Але ці розділи мало хто використовує.
Основні дані зберігаються в меню. Тут містяться детальні дані статистики здоров'я і продуктивності, які можна порівнювати за місяці і роки. Деякі показники, такі як популярний VO2 Max, навіть не відображаються на самому годиннику. Щоб побачити деякі метрики, потрібно порпатися в додатку.
Можна завантажити керовані тренування на вкладці «Тренування», поля для гольфу або перейти до фірмового магазину Connect IQ. Звичайно, Garmin Connect варто кардинально переробити з метою підвищення зручності для користувача, але багато рішень можуть сподобатися, якщо трохи звикнути.
Смарт-функції
Сповіщення працюють добре, проте їх неможливо відключити. Все або нічого. Сповіщення від деяких додатків, які ви відключили на iOS, продовжують надходити...
Можна відповідати на вхідні повідомлення, якщо смарт-годинник пов'язаний зі смартфоном на Android, але не на iOS.
Доступне відтворення музики з зап'ястя за допомогою потокових сервісів, а також є автономна синхронізація плейлистів з Amazon, Deezer і Spotify.
І, звичайно, безконтактні платежі Garmin Pay, якщо ваш банк підтримує цю систему.
Автономність
Тривалість автономної роботи трохи розчарувала, оскільки не вдалося досягти зазначених 12 днів для версії 45 міліметрів. У першому варіанті використання гаджет пропрацював 8 днів з 2 годинами відстеження пробіжок по GPS і парою тренувань. PulseOx був вимкнений і екран не завжди був включений.
При активації PulseOx вночі з постійно увімкненим дисплеєм гаджет відпрацював 5 днів без підзарядки.
А ось функція швидкої зарядки дуже сподобалася. Після 15-хвилинної зарядки час автономної роботи збільшився з 7% до 30%. Зарядка від розетки на 12В в машині протягом 20 хвилин дозволила використовувати годинник при тренуванні c GPS.
ПІДСУМОК
Venu 2 серйозно додали в порівнянні з початковою моделлю. Це хороший універсальний смарт-годинник для відстеження здоров'я і спорту. Тим, хто шукає годинник на щодень, який можна використовувати для домашніх тренувань або в фітнес-центрі, на свіжому повітрі або в офісі, ми його сміливо рекомендуємо. Так, він не дешевий, але і пропонує багато за свої гроші.
Однак, виробнику пора звернути увагу на небагатий смарт-функціонал і відсутність вау-ефекту в дизайні. Подібні проблеми багатьох відштовхнуть.
Питання в тому, кому його можна рекомендувати. Спортсменам потрібні більш просунуті годинники з модельного ряду Garmin, а новачки з iPhone виберуть Apple Watch. Для користувачів, які спокійно ставляться до кількох днів автономної роботи, використовують смартфони Android або хочуть отримати відмінне поєднання моніторингу бігу, HIIT і контролю здоров'я - Venu 2 пропонує хороший набір.
Що сподобалось:
- Значно поліпшено функції відстеження стресу і здоров'я;
- Відмінний моніторинг сну;
- Якісне спортивне відстеження.
Що не сподобалося:
- Не особливий дизайн;
- Точність ЧСС не стала кардинально вищою;
- Висока вартість.