Цей новий пристрій змінив правила гри, зробивши ваш старий хронограф застарілим

хронограф Garmin Xero C1 Pro

Для серйозних стрільців хронографи є важливими, але часто вони незручні та дещо дратують. Ми вже звикли до їхньої примхливості. Деякі з пристроїв громіздкі, або крихкі, або непослідовні у своїх показниках, або ще й працюють лише за сприятливих умов навколишнього середовища. А є такі, що відповідають усім цим критеріям. А тепер уявіть собі хронограф, який не має жодного з цих недоліків. Це Garmin Xero C1 Pro.

Технічні характеристики та ключові особливості Garmin Xero C1 Pro

Технічні характеристики Garmin Xero C1 Pro

- Розміри - 3 x 2.36 x 1.04 дюйма (виміряно)
- Вага - 3,7 унції / 105 г. (виміряно); 5,65 унції / 160 г. зі штативом
- Діапазон відстеження швидкості - Від 100 до 5,000 футів в секунду
- Зберігання - До 2 000 пострілів і 20 сеансів, перш ніж буде потрібна синхронізація з телефоном
- Акумулятор - Літій-іонний, перезарядний, мінімум 2,000 знімків на одному заряді
- Ціна - $599

Керування Garmin Xero C1 Pro

Xero має чотири кнопки вздовж верхнього краю. По порядку: кнопка Ok/вибір, кнопка увімкнення та дві кнопки зі стрілками для навігації вгору і вниз.

Кнопки інтуїтивно зрозумілі та чутливі. Наприклад, пристрій вмикається та вимикається за лічені секунди. А навігація простими меню швидко освоюється за допомогою цих елементів керування.

На додаток до кнопок, Xero має порт USB-C для заряджання та передачі даних.

Міцна конструкція

Незважаючи на те, що Xero неймовірно легкий, він міцний. Пристрій має рівень водонепроникності IXB7, що означає, що він може витримати занурення до 30 хвилин у воду на глибину до метра.

Я також можу поручитися за міцність зовнішньої оболонки, оскільки ненавмисно наступив на свій всіма своїми 230 фунтами / 104 кг, коли він лежав на підлозі моєї вітальні. Він витримав навантаження, яке знищило би менший виріб.

Міцна конструкція Garmin Xero C1 Pro

Надзвичайна портативність

Мені подобається, наскільки компактним і портативним є цей пристрій. Пишу цей відгук, перебуваючи в Австрії на полюванні на сарну та козулю. Я взяв гвинтівку Steyr калібру .30/06 – одну з їхніх нових моноблочних гвинтівок – і упакував крихітний Xero в багаж. На стрільбищі під час перевірки нуля я розмістив Xero поруч з собою і отримав початкову швидкість 150-гранних набоїв Hornady Interlocks: мої три постріли в середньому склали 2758,5 футів на секунду, з початковою швидкістю 11,2 футів на секунду і середньою швидкістю 4,6 футів на секунду.

Це дозволило мені побудувати балістичний профіль для завантаження в мій бінокль – чудовий Geovid Pro 10×32 від Leica – і впевнено робити довші постріли. До появи Xero я навіть не думав, що зможу так робити.

Занадто добре, щоб бути правдою

Перше використання Garmin Xero C1 схоже на розрив аб’юзивних стосунків. Ви не зовсім довіряєте тому, що бачите.

Чи справді він такий простий у використанні? Чи справді він безпомилково фіксує кожен постріл? Чи одного заряду вистачить не лише на цілий день, а й на цілий місяць роботи Xero? І чи поміститься він у моїй кишені?

Звучить як божевілля, знаю. Під час мого першого тренування з Xero я все чекав, що буде далі. Як один з тих собак-рятувальників з країн третього світу, я був підозріливим, очікував розчарування, готувався втекти. Але Xero обсипав мене безперервним потоком точних даних, не вимагав, щоб я стріляв по ньому лише певним чином, і поступово завоював мою довіру та запевнив, що не підведе.

Garmin Xero C1 Pro. Занадто добре, щоб бути правдою

Світанок нової ери

Garmin Xero C1 Pro просто зробив ваш поточний хронограф застарілим. Це стосується будь-якого пристрою споживчого класу, але оскільки Xero базується на доплерівській системі, він має під прицілом саме LabRadar. Без сумніву, Xero завдав LabRadar смертельного удару.

Переваги LabRadar

Мій LabRadar служив мені досить добре протягом багатьох років. Його основна перевага полягає в тому, що його можна встановити поруч з гвинтівкою і, як тільки ви опануєте мистецтво правильної орієнтації, ви зможете зібрати багато даних за короткий час. Вам не потрібно розміщувати екрани на меншій відстані (які неминуче будуть збиті або перекинуті дуловою хвилею), а оскільки він не прикріплений до гвинтівки – він не вплине на точку влучання або розмір групи.

Переваги LabRadar

Недоліки LabRadar

З іншого боку – прилад споживає заряд батареї, як підліток на “шведському” столі, що фактично вимагає зовнішнього джерела живлення. Він вимагає значного часу для навчання, щоб правильно розташувати його як по відношенню до гвинтівки, так і до цілі; він крихкий і громіздкий – якщо встановлений на штативі LabRadar перекинеться, то йому ймовірно кінець; якість управління і дисплея приладу є посередньою. Кнопки на приладі часто не реагують на перше (або і друге) натискання; прилад схильний до реєстрації фантомних показників; і час від часу він не вловлює постріли, що дуже засмучує, особливо під час розробки навантаження.

Недоліки LabRadar

Тестування Garmin Xero C1 Pro в польових умовах

Xero постачається з невеликим штативом. Його потрібно відкрити, спрямувати задню частину пристрою вниз і натиснути кнопку ввімкнення. І все. Ніякі додаткові налаштування не потрібні.

Xero проведе вас через кілька екранів меню. Ви хочете почати новий сеанс? Яку зброю ви використовуєте: гвинтівку, пістолет, лук чи пневматичну гвинтівку? Тоді під кожним типом зброї він надасть вам кілька діапазонів швидкості на вибір.

Корисний Garmin Xero

Після того, як ви виберете тип стрілецького спорядження, на екрані Xero з'явиться вікно, яке покаже вам, де розмістити гвинтівку, пістолет або лук відносно приладу, з ілюстрацією та вимірами. Це прямо таки максимально просто. Навіть той, хто не зміг би вилити пиво з черевика, якби інструкція була написана на каблуці, не зіпсує нічого.

Корисний Garmin Xero

Природа прощає

Garmin Xero C1 набагато поступливіший, ніж здається. Xero радить тримати дуло зброї або вістря стріли на відстані від 5 до 15 дюймів перед пристроєм і приблизно на такій же відстані зверху або збоку від нього. В результаті, коли я відходив на відстань близько 5 футів / 1,5 метри (або більше) від приладу в будь-якому напрямку, стріляючи з пістолета – все одно отримував хороші показники.

Я не перевіряв ці межі з моїми гвинтівками, але незабаром зрозумів, що під час стрільби з лавки я можу покласти Garmin в будь-яке місце на поверхні лавки і отримувати хороші результати.

Як кажуть продавці на телебаченні – але зачекайте, це ще не все! Ви також можете стріляти по мішенях, що розташовані дивакуватою дугою перед вами, без необхідності переорієнтовувати Xero.

Стріляючи з пістолета, що стоїть досить близько до Xero, я міг відхиляти дуло приблизно на 15-20 градусів по обидва боки від центральної лінії (30-40 градусів загальної дуги) і все одно реєструвати постріли.

Для будь-кого, хто має значний досвід використання хронографів, такий ступінь прощення вражає уяву.

Природа прощає

Наскільки точний Garmin Xero C1 Pro?

Хронографи корисні лише настільки, наскільки вони забезпечують точні результати. Garmin заявляє, що зареєстрована швидкість буде різнитися в межах 0,1 відсотка від її фактичного значення. Це означає, що для боєприпаса, який летить зі швидкістю 3000 футів в секунду, похибка становить 3 фути в секунду.

Моє власне тестування показало, що Garmin Xero C1 Pro видає результати, які відображають результати мого LabRadar, на який я покладався для отримання точних даних для матчів ELR та інших змагань на довгі дистанції.

Наприклад, перші групи я наклав на нього з моїм Gunwerks Nexus на 6,5 PRC. Я стріляв партією 147-гранних ELD-M від Hornady. Десять пострілів з Лабрадару дали середню купчастість або 2767 футів в секунду, ES – 66 і SD – 21,5. Garmin показав купчастість 2767,8, ES – 71 і SD – 21,3.

Це мене задовольнило, але я отримав набагато сильніше і більш промовисте свідчення від команди балістичних інженерів з Hornady. Вони мають дороговартісну радіолокаційну установку, яка використовується для створення профілів для їхнього балістичного розв'язувача 4DOF і для випробування різних боєприпасів. Протягом останніх кількох місяців вони порівнювали кілька передсерійних Xero зі своїми радарами і повідомили, що показники швидкості практично ідентичні. Це має заспокоїти навіть найбільшого скептика.

Наскільки точний Garmin Xero C1 Pro?

Як працює Garmin Xero C1 Pro?

Xero – це доплерівська система, яка безперервно проектує мікрохвильовий сигнал з частотою 24 ГГц вниз. Коли ці мікрохвилі відбиваються від об'єкта в русі – вони повертаються до пристрою, який вимірює зміну частоти сигналу. Зміна частоти використовується для розрахунку швидкості боєприпаса, і складний алгоритм Xero виводить справжню початкову швидкість.

Це може здатися незрозумілим, але ви, швидше за все, стикалися з ефектом доплера на власному досвіді. Два класичні приклади – гудок поїзда, що їде, або звук сирени автомобіля швидкої допомоги, що проїжджає повз.

В обох випадках звукові хвилі мають вищу частоту під час наближення і знижуються при віддаленні (звідси і доплерівський зсув). Коли гудок або сирена мчить до нас, звукові хвилі стискаються, генеруючи вищу частоту і тон. Коли джерело звуку віддаляється – звукові хвилі подовжуються і знижуються в тоні. Цей зсув частоти, спричинений швидкістю поїзда чи автомобіля, аналогічний зсуву в мікрохвилях, який вимірює Xero.

Додаток Garmin ShotView

Як і більшість складних електронних пристроїв, Xero має додаток, сумісно з яким він працює. Додаток ShotView доступний як для пристроїв iOS, так і для Android, і є розумно продуманим продуктом для керування Xero та його даними.

Я не буду вдаватися в подробиці, але він зберігає ваші сесії – так Garmin називає кожну окрему серію знімків. Щойно ви завершуєте сесію – Xero синхронізує дані з вашим смартфоном. Ви можете редагувати дані, наприклад, видаляючи постріли, або додаючи чи змінюючи вагу боєприпаса, яка використовується для розрахунку кінетичної енергії та коефіцієнта потужності.

Програма також дозволяє давати сесіям унікальні імена (за замовчуванням це випадкове число) і експортувати дані у вигляді CSV-файлу, що дуже корисно для таких балістичних ботаніків, як я.

Без сумніву, з часом Garmin додасть більше функціональності, але ця перша ітерація проста у використанні і пропонує купу корисних функцій.

Додаток Garmin ShotView

Аксесуари для Garmin Xero C1 Pro

Оскільки Xero легкий, міцний, портативний, точний і має величезний час автономної роботи – його можна встановлювати безпосередньо на гвинтівку для запису швидкості. Це особливо актуально у змаганнях ELR, де зміна початкової швидкості кулі має значний вплив на купчастість пострілу.

Наприклад, знаючи, що постріл був на 50 футів в секунду повільнішим, ніж швидкість, яку ви використовуєте у своєму балістичному калькуляторі, ви зможете діагностувати, чому постріл пройшов низько. Це дозволить вам не вносити поправки при наступних пострілах, які можуть призвести до промаху, коли швидкості відповідають значенням вашого калькулятора.

Area 419 пропонує кріпильний кронштейн для Garmin Xero C1 Pro, який сумісний з їхнім кріпильним затискачем ARCA. Кріплення з затискачем важить 7,25 унцій / 206 г. і коштує $165, хоча, якщо у вас під рукою є один з їхніх затискачів, ви можете купити кронштейн окремо за $60.

Мені буде цікаво подивитися, які ще доповнення розробить стрілецька індустрія, щоб використати появу Xero.

Garmin Xero C1 – переваги і недоліки

Переваги:
- Простота використання
- Універсальність
- Точні показники
- Компактність
- Відмінна тривалість автономної роботи
- Міцна конструкція
- Інтеграція з розумними додатками
- Конкурентоспроможна ціна

Недоліки:
- Обмежена початкова доступність

Garmin Xero C1 – переваги і недоліки

Підсумкові думки про Garmin Xero C1 Pro

Для балістичних ботаніків Garmin Xero C1 Pro – це мрія, що стала реальністю. Стрільці, які серйозно ставляться до свого ремесла, захочуть додати Xero до свого комплекту, незалежно від того, що вони використовують: гвинтівку, пістолет, лук або інше спорядження, яке запускає боєприпаси.

І хоча ціна в 599 доларів буде перешкодою для звичайних стрільців, які ніколи не відчували потреби в хронографах, той факт, що Xero настільки простий у використанні, приверне до нього багато стрільців, які раніше не були впевнені в хронографах.

Враховуючи те, що стрільці загалом стали більш підкованими у стрільбі на довгі дистанції, а також те, що наші гвинтівки, приціли та боєприпаси значно покращилися за останні десятиліття чи два, Xero допомагає подолати важливий розрив між можливостями нашого спорядження та нашою ефективністю використання його.

Для всіх нас Xero – це знахідка.