Garmin щойно (06.01.2025) анонсувала серію Instinct 3, а також Instinct E та новий датчик HRM-200.

Серія Instinct 3 розширює існуючу лінійку Instinct 2, пропонуючи два варіанти дисплея: AMOLED і MIP. Це не стало несподіванкою, адже влітку Garmin зробила те саме із серією Fenix 8. Так само, як Fenix E, модель Instinct E орієнтована на більш бюджетний сегмент.

Головною особливістю Instinct 3 є AMOLED-дисплей, і при цьому збережено міцну конструкцію годинника. Крім того, Garmin додала LED-ліхтарик до обох розмірів корпусу (малого та великого), тоді як раніше ліхтарик був лише у більшій моделі – Instinct 2X. Також додано низку функцій, які раніше були доступні лише в Solar/Tactical-версіях, наприклад, Garmin Pay.

смарт-годинники Garmin Instinct 3 в коробках

Що нового

Нижче наведено список усіх відмінностей між серіями Instinct 3 та Instinct 2. Варто зазначити, що модель Instinct 2X була випущена через рік після Instinct 2 і, по суті, стала версією Instinct 2.5, додаючи функції, яких не було в Instinct 2. Я постараюся уточнити, яких моделей стосуються зміни. Також очікуйте, що цей список буде доповнюватися з часом, у міру тестування пристроїв.

– Додано AMOLED-дисплей
– Потужність сонячної зарядки збільшено в 5 разів порівняно з Instinct 2 Solar
– Ліхтарик тепер доступний для обох розмірів корпусу (45 мм і 50 мм)
– Збільшено розміри дисплея для AMOLED-версій (Solar залишився без змін)
– В AMOLED-версіях прибрано другий дисплей, але він залишився у Solar
– Контрастність у Solar-версіях збільшено вдвічі (порівняно з Instinct 2)
– Розміри AMOLED-дисплеїв: 45 мм — 1,2”, 50 мм — 1,3”
– Розміри Solar-дисплеїв: 45 мм — 0,9”, 50 мм — 1,1”
– Додано металеве кільце у безель для зміцнення конструкції
– Усі моделі отримали багатосмуговий GNSS/GPS (було в Instinct 2X)
– Додано функцію Garmin SatIQ для всіх моделей (важливо для батареї)
– Додано Hill Score
– Додано Endurance Score
– Додано фокус на тренувальному навантаженні (Training Load Focus)
– Додано співвідношення тренувального навантаження (Training Load Ratio)
– Додано автоматичний перехід між дисциплінами в режимі мультиспорту/тріатлону
– Додано розпізнавання денного сну (Nap Detection)
– Додано функцію Sleep Coach
– Додано мапу м’язів для силових тренувань (лише AMOLED)
– Додано анімації для силових тренувань (лише AMOLED)
– Додано Garmin Share
– Додано сумісність із Garmin Messenger
– Garmin Pay тепер стандартна функція для всіх моделей
– Додано режим великих шрифтів (раніше представлений на інших пристроях Garmin)
– Додано нові варіанти кольорів.

Garmin Instinct 3 кольори і ціни

Ціни:
– AMOLED: 22000 грн для 45 мм і 24000 грн для 50 мм
– SOLAR: 19000 грн для 45 мм і 22000 грн для 50 мм
– Instinct E: 16000 грн для 40 мм і 16000 грн для 45 мм

Втім, є два серйозні недоліки в серії Instinct 3:

1) Відсутність оптичного сенсора серцевого ритму Garmin Elevate V5.
У той час, коли багато інших годинників на ринку мають цей сенсор, Garmin випускає GPS-годинники за 24000 грн без нього – це просто дивно. Хоча, з іншого боку, модель MARQ Adventurer Damascus Steel Edition за 146000 грн також його не має, тому... ну, ось так.

2) Відсутність мап.
Годинник, звісно, підтримує маршрутизацію та навігацію, але мап як таких у ньому немає. Я не розумію, як усі конкуренти Garmin можуть пропонувати цю функцію в ціновому діапазоні 10000 - 15000 грн , а Garmin – ні. Це стосується Apple, Google, COROS, AmazFit, Suunto, Polar та інших. Сам пристрій має 3,7 ГБ пам’яті, з яких 2,7 ГБ вже зайнято операційною системою та іншими функціями. Тож сподівань мало, якщо Garmin не візьме приклад з AmazFit чи COROS, які дозволяють завантажувати невеликі мапи.

3) Відсутність сенсорного екрана.
Це, чесно кажучи, найбільший сюрприз, особливо в AMOLED-версії. У міру того, як Garmin додає більше інформації та деталей у AMOLED-версію з точки зору інтерфейсу, відсутність сенсорного управління виглядає незручно.

порівняння екранів на Garmin Instinct 3

AMOLED проти MIP: Порівняння

Розглянемо основні відмінності між двома версіями дисплеїв, щоб ви могли оцінити їх особливості. Адже саме це, ймовірно, є найважливішим рішенням, яке вам доведеться прийняти. Але перед тим – швидкий огляд зовнішніх відмінностей від Instinct 2X, зокрема металевого кільця, яке Garmin називає “посиленням безеля”.

Garmin Instinct 3 екран

На зображеннях вище/нижче ліворуч – Instinct 2X, а праворуч – Instinct 3 AMOLED. Зверніть увагу на металеву вставку безеля, що обгортає корпус годинника над кнопками.

Garmin Instinct 3 корпус

На задній частині годинника знаходиться оптичний сенсор серцевого ритму четвертого покоління (Gen4).

Garmin Instinct 3 датчик пульсу

Порівняння Instinct 3 AMOLED і Instinct 3 SOLAR

На зображеннях вище ми прокручуємо з головного екрана до віджетів. Ви бачите інтенсивність сонячного заряду на версіях Solar/MIP (усі MIP-версії оснащені Solar, але Solar немає в AMOLED). У MIP/SOLAR версії зберігається додаткове вікно для допоміжної інформації (круглий дисплей). У випадку Instinct 3 AMOLED це вікно частково інтегровано, але не скрізь (наприклад, під час тренування ви отримуєте повноекранний режим).

Погода

На прикладі прогнозу погоди поруч видно, як у Solar використовується додаткове віконце для поточної інформації про погоду, тоді як у AMOLED цю інформацію подано більш яскраво і на весь екран.

Garmin Instinct 3 прогноз погоди

Показники готовності до тренувань (Training Readiness)

Тут видно, як використовуються кольори, а також як AMOLED версія імітує міні-дисплей. Зверніть увагу, що функція Training Readiness спочатку не була доступна на Instinct 2, але згодом була додана через оновлення.

Garmin Instinct 3 готовність до тренувань

Функції та особливості Instinct 3

Деякі функції, наприклад Training Load Focus, дійсно є новими для Instinct 3, хоча вони вже були представлені в серії Forerunner та Fenix за останній рік.

Garmin Instinct 3 функції годинника

Спортивний режим

Меню спорту залишилося таким самим, як у Instinct 2X, але Garmin розділяє іконки залежно від моделі годинника.

Garmin Instinct 3 спортивний режим

Ліхтарик

У Instinct 3 - як у 45 мм, так і у 50 мм версії - є вбудований ліхтарик (у Instinct E його немає). Для його активації достатньо двічі натиснути верхню ліву кнопку. Це відкриває панель управління вздовж лівого краю екрана. Доступні чотири рівні яскравості білого світла та один рівень червоного світла.

Garmin Instinct 3 ліхтарик

Ось як виглядає ліхтарик на передній панелі пристрою:

ліхтарик на годиннику Garmin Instinct 3

Налаштування супутникового позиціювання

У меню налаштувань ви знайдете нові опції для багатосмугового/подвійного частотного GPS, а також функцію SatIQ. SatIQ – одна з найкращих функцій Garmin, оскільки вона динамічно змінює тип використовуваних супутників у реальному часі залежно від умов. Наприклад, на відкритому полі годинник знижує режим GPS для економії заряду, але в горах він автоматично переключається на потужніший режим. У меню ця функція позначена як Auto Select.

gps на годиннику Garmin Instinct 3

Відсутність мап

Як зазначалося вище, найбільшим розчаруванням є відсутність повноцінного картографічного режиму. Проте в меню є перемикач «Мапа», а також підменю «Міста». Garmin пояснює, що це дозволяє відображати місцезнаходження найближчого міста. Однак через обмеження пам’яті (лише 3,7 ГБ, з яких 2,7 ГБ вже зайнято) повноцінні мапи залишаються недосяжними без суттєвих змін у підході Garmin до зберігання картографічних даних.

Garmin Instinct 3 мапи

Режим великого шрифту

Instinct 3 тепер має опцію Large Font, що стане у пригоді для користувачів із неідеальним зором.

Garmin Instinct 3 великий шрифт

Підсумок

Звісно, вихід Instinct 3 не став несподіванкою. Garmin.com самі "злили" інформацію про нього ще в листопаді, а потім один із рітейлерів підтвердив це на минулих вихідних. Усе це виявилося досить близьким до реальності. Garmin – досить передбачувана компанія, коли йдеться про пристрої середнього та нижчого цінового сегмента, як-от Instinct. Вони беруть функції з преміум-девайсів, а через рік або більше додають їх у пристрої середнього класу. Потім цей процес повторюється для більш бюджетних моделей.

Тому більшість із того, що ми бачимо в Instinct 3, уже було представлено в серіях Fenix або Forerunner (наприклад, перехід на AMOLED-дисплей) або в серії Venu 3 (різні функції для здоров’я). І в цьому немає нічого поганого. Зрештою, перенесення цих функцій у пристрої з нижчою ціною — це те, чого всі хочуть.

Буде цікаво побачити, наскільки добре працюватиме нова можливість заряджання від сонця та чи виправдає вона заявлені характеристики. У моїх тестах із Fenix 8 SOLAR та Enduro 3 цього літа – хоч показники були дуже вражаючими – вони не дотягнули до заяв Garmin. І навпаки, їхні AMOLED-годинники (зокрема Fenix 8 AMOLED) продовжують перевищувати заявлені характеристики.

смарт-годинники Garmin Instinct 3 і Garmin Instinct E