27.08.2024 відбулося представлення нової серії смарт-годинників Fenix 8.

Garmin об'єднав продукти серії Fenix і Epix під брендом Fenix, додавши нові апаратні і програмні можливості. Ми вже не побачимо серію Epix, хоча кінцевий результат фактично той самий: залишаються як дисплеї на основі MIP, так і AMOLED-дисплеї.

Натомість Fenix 8 зосередився на таких ключових аспектах апаратних удосконалень: додавання динаміка і мікрофона для здійснення дзвінків (при сполученні зі смартфоном), нової голосової допомоги в автономному режимі і створення голосових нотаток. Крім того, з'явився вимірювач глибини і пов'язані з ним функції підводного плавання та фрідайвінгу. У версіях Solar на базі MIP також спостерігається значне збільшення ємності акумулятора завдяки новій сонячній панелі.

Більшість змін у Fenix 8 зосереджені на значному оновленні користувацького інтерфейсу, по суті, об'єднуючи аспекти інтерфейсу Forerunner 965 з інтерфейсом Epix Pro, одночасно оновлюючи основні віджети, налаштування та зони тренувань/навігації, щоб зробити їх більш зрозумілими, особливо для нових користувачів Garmin.

Що нового?

смарт-годинники Fenix 8

- Серія Fenix (дисплеї на базі MIP) стає відомою як "Fenix 8 Solar".
- Серія Epix (AMOLED-дисплеї) стає просто «Fenix 8» (а бренд Epix зникає).

Зрештою, вони просто об'єднали два однакових годинники з точки зору програмного забезпечення/функцій (з різними дисплеями) під однією торговою маркою. Легко, чи не так? Enduro залишається Enduro, а дисплей - на базі MIP, як і в новому Enduro 3 (огляд опублікуємо згодом).

Отже, переходимо до змін Fenix 8 відносно попередньої серії годинників Fenix 7 Pro і Epix Gen 2 Pro:

- Додано мікрофон / динамік для дзвінків / голосового помічника.
- Додано датчик глибини та функції, пов'язані з дайвінгом.
- Збільшено розмір дисплея для менших годинників (з 1,2 дюйми до 1,3 дюйми) і для середніх (з 1,3 дюйми до 1,4 дюйми).
- [Тільки для "сонячної" версії] Оновлена сонячна панель для покращення чіткості зображення та значного збільшення часу роботи при дозарядці від сонця.
- [Тільки для "сонячної" версії] Знято з виробництва менший 42-міліметровий варіант (варіанти Fenix S).

На цьому все. Нижче наводжу список оновлень програмного забезпечення, але переважна більшість із них є дуже незначними оновленнями інтерфейсу (деякі з них пов'язані з апаратними змінами, зазначеними вище):

- Апаратне оновлення. AMOLED постачається в трьох розмірах: 43/47/51мм.
- Апаратне оновлення. Solar буває двох розмірів: 47/51 мм.
- Апаратне оновлення. [лише версія Solar] Нова сонячна панель з кільцевим екраном набагато ефективніша і більше не закриває дисплей, завдяки чому покращується чіткість зображення.
- Апаратне оновлення. Нова захисна кришка датчика захищає мікрофон і барометр (між кнопками).
- Апаратне оновлення. Нова герметична конструкція кнопок з використанням індуктивних кнопок, тому фактично немає отвору в корпусі (тепер можна тиснути кнопки при під водою).
- Додано функції рекреаційного підводного плавання/занурення з аквалангом на глибину до 40 м із сертифікацією EN13319.
- Додано доступ до телефонного асистента через мікрофон/гучномовець (зі смартфона).
- Додано прийом телефонних дзвінків через мікрофон/динамік (зі смартфона).
- Додано голосовий диктофон (на годиннику).
- Додано нового автономного голосового помічника.
- Додано нові мапи з радіусним масштабуванням та змінено користувацький інтерфейс.
- Додано нові мапи швидкого перемикання на північ.
- Додано нове меню швидкого доступу до вибору шару мапи.
- Додано функцію швидкого розблокування дотику (тимчасово розблоковує дотик, наприклад, для мапи під час тренування).
- Додано нову систему меню «Активна навігація» під час навігації маршрутом/до пункту/тощо.
- Додано нову консолідовану функцію «Збережені» для пошуку збережених маршрутів/пунктів/точок тощо..
- Додано новий динамічний маршрут в обидва боки для автоматичної зміни маршруту на середині шляху, щоб досягти заданої відстані, якщо ви відхилилися від курсу.
- Додано нагадування про відстань «Встановити ціль», щоб нагадати вам про необхідність розвернутися після проходження половини шляху.
- Додано плани силових тренувань (4-6 тижнів, через Garmin Connect).
- Додано новий редактор циферблатів та нові циферблати.
- Додано новий додаток "Зворотний відлік" для зворотного відліку до різних дат/подій.
- Додано нові режими фокусування.
- Додано нову онлайн-обробку проблемних GPS-треків, використовуючи дані внутрішнього датчика годинника для їх виправлення.
- Значний редизайн користувацького інтерфейсу, в тому числі віджети, налаштування та сторінки активності/тренувань.
- Оновлений Центр сповіщень для увімкнення сповіщень від Garmin (наприклад, ранковий звіт або щоденний підсумок)

Що стосується сонячної зарядки, то ось як нова сонячна панель впливає на час автономної роботи, якщо порівнювати з моделями Fenix 7 Pro Solar аналогічних розмірів:

Тільки GPS:

- 47 мм: Від 73 годин до 92 годин
- 51 мм: Від 122 годин до 149 годин

Всі системи GPS:

- 47 мм: Від 48 годин до 59 годин
- 51 мм: Від 77 годин до 92 годин

Всі системи + багатодіапазонний:

- 47 мм: Від 26 годин до 43 годин
- 51 мм: Від 41 години до 65 годин

Пам'ятайте, що сонячна панель поєднується/пропонується тільки у версіях Fenix 8 Solar з MIP-екранами, а не з пристроями AMOLED. Ось повний список специфікацій автономності:

на скільки часу вистачає заряду в смарт-годинників Fenix 8

З цінами на нову серію годинників ви можете ознайомитись в каталозі нашого сайту. Для розуміння: це від 44000 грн до 55000 грн станом на 27.08.2024 року.

Основи:

екрна смарт-годинника Fenix 8

У цьому розділі я розповім про деякі функції, не пов'язані зі спортом. Це стосується таких речей, як щоденне відстеження активності та сну, оновлення інтерфейсу користувача, а також нові голосові функції. Якщо ви знайомі з серією Venu, то майте на увазі, що функції телефонного виклику та голосові можливості багато в чому схожі на ті, що є в цих годинниках. Однак Fenix 8 також додає нові можливості офлайн-голосової допомоги та голосових нотаток, які я розгляну в наступному розділі.

По-перше, нагадаю, що годинники серій Forerunner і Fenix від Garmin мають як 5 кнопок, так і сенсорний екран. Це означає, що майже всі функції можна активувати за допомогою будь-якого з цих способів управління. Якщо вам подобається сенсорний екран - ви можете робити майже все за допомогою нього. І навпаки, якщо ви не любите сенсорні екрани - їх можна повністю вимкнути. Ви навіть можете налаштувати це для кожного спортивного профілю окремо.

смарт-годинник Fenix 8 з лівого боку

смарт-годинник Fenix 8 з правого боку

Якщо подивитися на годинник, помітно, що між двома кнопками з правого боку є помаранчева смужка. Вона захищає датчики. Цей елемент дизайну запозичений із годинників Descent. Також від них перенесли нові "герметичні" кнопки. Це означає, що у внутрішньому корпусі годинника немає отворів для кнопок, і тепер можна натискати кнопки під водою на глибині до 40 метрів. Хоча ця нова конструкція відчувається трохи інакше - вона працює бездоганно.

Що стосується циферблата, компанія Garmin запровадила нові циферблати для Fenix 8, а також трохи змінила спосіб їх налаштування. Це, мабуть, найбільш кастомізований циферблат, який у Garmin будь-коли пропонували. І тепер циферблати виглядають сучасно та мають широкий спектр налаштувань.

циферблат смарт-годинника Fenix 8

Garmin продовжує пропонувати найбільший вибір налаштувань циферблатів серед усіх смарт-годинників. Ви можете створювати свої циферблати за допомогою додатку Garmin Connect IQ, завантажувати тисячі інших або навіть купувати додаткові.

Щойно ви пройдете налаштування циферблата, перше, що ви помітите — це оновлений інтерфейс користувача. Garmin розуміє, що різні інтерфейси для кожного нового годинника можуть бути незручними для користувачів, тому це перша спроба об'єднати їх для майбутніх моделей. Новий інтерфейс поєднує елементи від Epix Pro, Forerunner 965 та Venu 3 і MK3.

Fenix 8 тренування

Перші зміни ви помітите у віджетах/оглядах, таких як невеликі графіки та подібне. Ці зміни незначні, але додатково полірують вигляд інтерфейсу. Додатково нагадаю, що огляди віджетів дозволяють відкрити певну тему чи область даних, щоб переглянути більше деталей. Наприклад, якщо натиснути на віджет «Кроки», ви побачите кілька повноекранних сторінок про кроки за останні 7 днів.

Fenix 8 підрахунок кроків

Fenix 8 пройдена відстань

Те ж саме стосується інших віджетів годинника. Ось приклад віджета для сну:

смарт-годинник Fenix 8 етапи сну

Щодо відстеження сну - я не помітив жодних проблем під час тестування у визначенні часу засинання та пробудження. Garmin продовжує робити значні кроки вперед у цій області, особливо у правильному визначенні коротких пробуджень вранці (якщо у вас є діти або інші причини для раннього пробудження) і повернення до сну. Тепер це завжди визначається правильно.

Як я зазначав у своїх інших оглядах, коли я оцінюю точність сну, я зосереджуюсь на часах засинання і пробудження. Я не оцінюю фази/етапи сну, оскільки доступні технології не є настільки точними для цього. Навіть найкращі варіанти для оцінки сну мають точність лише близько 80%. Ми ніколи б не оцінювали точність частоти серцевих скорочень за технологією, яка є неправильною на 20% (в найкращому випадку). Тому було б нерозумно робити це для фаз сну. Натомість я звертаюу вагу на те, чи правильно відмічено час, коли я насправді не спав.

Я також трохи уважніше розглядаю точність варіабельності серцевого ритму (HRV), оскільки її набагато легше порівняти. Fenix 8 зчитує ваші дані HRV під час сну і відстежує їх з часом (вам знадобиться 19 ночей початкових даних про сон, щоб почали відображатися кольорові мітки). Потім на основі цих даних вам буде надано тенденції з часом.

варіабельність пульсу на смарт-годиннику Fenix 8

пульс на смарт-годиннику Fenix 8

віджет пульсу на смарт-годиннику Fenix 8

Усі ці дані, включно з іншими показниками, доступні в додатку Garmin Connect для смартфонів, де ви можете їх налаштовувати і глибше досліджувати будь-які потрібні метрики.

Тепер, повертаючись до годинника, одним із значних змін є меню налаштувань (як частина загального редизайну). Garmin фактично перерозподілила всі функції, помістивши найбільш часто використовувані зверху, а потім згрупувала їх у більш логічні групи. Це особливо корисно для нових користувачів Garmin, але на практиці добре працює і для існуючих користувачів. У мене немає нарікань щодо редизайну налаштувань.

режим фокусування на смарт-годиннику Fenix 8

Фактично, одна з речей, яку ви помітите в цьому новому меню налаштувань — це нова функція «Режими фокусу». На неї надихнулися від подібних функцій у інших компаній. Вона дозволяє створювати групу налаштувань для різних сценаріїв, таких як Сон і Активність. Хоча зараз це лише два доступні варіанти, Garmin обіцяє, що скоро додасть можливість створення власних користувацьких режимів фокусу та налаштування більше параметрів.

І нарешті, декілька швидких пунктів. По-перше, усі версії Fenix 8 мають вбудований ліхтарик, як і Fenix 7 Pro та Epix Pro. Світлодіодний ліхтарик знаходиться на передній частині пристрою і має три рівні яскравості білого світла та один рівень яскравості червоного світла. Я зазвичай залишаю його на червоному світлі, щоб вночі він не засліплював. Просто двічі натисніть верхню ліву кнопку - і ліхтарик увімкнеться. Потім ви можете налаштувати яскравість, натискаючи вгору/вниз на лівому боці годинника.

ліхтарик на смарт-годиннику Fenix 8

червоний ліхтарик на смарт-годиннику Fenix 8

Це для мене досі одна з улюблених функцій годинника, а також для моєї дружини. Вона чітко заявила, що ніколи не змінить годинник на той, який не має ліхтарика (особливо корисно для перевірки дітей посеред ночі).

І нарешті, оптичний датчик частоти серцевих скорочень у Fenix 8 такий же, як у Fenix 7 Pro та Epix Pro. Це датчик, що підтримує ЕКГ, але наразі функція ЕКГ дозволена лише для користувачів у США (або тих, хто хоча б раз побуває у США). Ось така халепа, і невідомо, чи буде доступна ця функція для Європи (у тому числі і для України).

датчик пульсу на смарт-годиннику Fenix 8

Тепер перейдімо до нових функцій, які залежать від мікрофона і динаміка.

Функції мікрофона та динаміка:

Залежно від точки зору, це або найбільша нова функція, або друга за величиною (із «Зануренням» на першому місці). Компанія Garmin, по суті, взяла всі голосові функції, які є в годинниках серії Venu, а потім додала ще кілька. Коротше кажучи, ці функції такі:

- Додано апаратний динамік/мікрофон (раніше був лише звуковий сигнал).
- Додано можливість приймати голосові дзвінки з годинника (для цього потрібно, щоб ваш телефон був поруч).
- Додано можливість давати запит голосовим помічникам Siri/Google/Samsung через мікрофон годинника.
- Додано автономний голосовий помічник Garmin (без мобільного телефону).
- Додано можливість відтворення музики через динамік на годиннику.
- Додано диктофон для голосових нотаток

Отже, перейдімо безпосередньо до справи, починаючи з нової автономної функції голосового асистента Garmin. Ця функція працює *повністю* в автономному режимі і не вимагає підключення до смартфону або Інтернету. Вона призначена для виконання основних завдань на годиннику за допомогою голосу. Щоб отримати доступ до неї, вам потрібно просто тривало затиснути верхню праву кнопку, яка увімкне прослуховування мікрофона:

Приклади запитів, які ви можете озвучити: "Почати пробіжку", “Запустити 10-хвилинний таймер”, “Який у мене пульс?”, “Зберегти місцезнаходження”, “Увімкнути музику”, “Показати таймер” тощо. Після цього він прослухає ваш голос і приблизно через секунду покаже "Обробка":

 

- - - - - - - - - ОНОВЛЕННЯ ВІД 23 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ - - - - - - - - -

 

Яскравість ліхтариків у нових моделях - Fenix 8, Enduro 3

Одним із цікавих аспектів нових моделей Garmin є вбудовані ліхтарики. Щоб перевірити їх ефективність, ми провели тестування трьох годинників: Fenix 8 AMOLED 51 мм, Fenix 7X Pro Sapphire Solar, та Enduro 3. Хоча ми використовували додаток для вимірювання освітленості, який встановлено на мобільному телефоні, варто зазначити, що це не професійне обладнання. Проте такий тест дозволяє отримати базові уявлення про різницю у яскравості між моделями.

Умови тестування:

Зарядка годинників - 100%.
Умови освітлення - однакова відстань від ліхтарика до датчика освітленості.
Одиниці виміру сили світлового потоку - Люкси.

Результати:

Найяскравішим виявився ліхтарик Fenix 8 AMOLED 51 мм із показником 10,8K Люкс.
На другому місці - Fenix 7X Pro Sapphire Solar із 7,1K Люкс.
Enduro 3 показав найнижчий результат - – 6,5K Люкс.
Ці цифри дають базове уявлення про яскравість ліхтариків, навіть з урахуванням використання непрофесійного обладнання.