Вступ

Отже, я використовую Garmin GPSMAP 67i вже два місяці, коли мандрую, і це найкращий портативний GPS-навігатор на даний момент. Але чи підійде він вам?

У цій статті:
- Тривалість роботи батареї від одного заряду
- Продуктивність GPS
- Що варте уваги
- Рекомендації

 

GPSMAP 67i і GPSMAP 66i подібність

 

Що Garmin зробив із 67i?

Я припускаю, що 67i схожий на пристрій Франкенштейна — суміш корпусу й батареї 66i, але з оновленим чіпсетом Fenix 7. Технічні характеристики збігаються, але 67i пропонує довший термін служби батареї та кращі можливості GPS, що робить навігатор більше схожим на Fenix 7. Читайте далі - там я трохи поясню це детальніше.

 

заряд батареї навігатора GPSMAP 67i

 

Продуктивність батареї

Існує багато факторів, які впливають на тривалість роботи акумулятора. Такі речі, як увімкнення Bluetooth або Wi-Fi, використання кількох GNSS і багатодіапазонних налаштувань, запис активностей, навігація за маршрутами і навіть те, наскільки ви збільшуєте чи зменшуєте карту — все це має значення. Отже, це я і тестував. Завдяки надсиланням з інтервалами в 10 хвилин, увімкненим кільком GNSS і багатодіапазонному режиму та запису моїх походів мені вдалося отримати в середньому близько 140 годин автономної роботи. А якщо перемкнутися в режим "лише GPS" - можна вичавити з нього більше 200 годин. Це багато ресурсу для відстеження ваших пригод. Крім того, він заряджається досить швидко, протягом 1-2 годин - залежно від зарядного пристрою. Отже, не хвилюйтеся про те, що акумулятор розрядиться.

 

Точність позиціювання на GPSMAP 67i

 

Точність позиціювання на 67i

Коли справа доходить до точного визначення вашого місцеперебування - 67i справді справляється з цим. Я постійно отримував точність у межах шести футів, навіть якщо було увімкнено багатодіапазонний GNSS. Але ось що справді змінює правила: він залишається точним навіть у складних для відстежування умовах, таких як каньйони чи місцевості з густим деревним покривом. Пам’ятаєте часи, коли GPS збивався з ладу і спотворював ваш шлях? Що ж, з 67i це залишилося в минулому; записи треків, які я отримую, зазвичай дуже близькі до очікуваних відстаней.

Цікаво те, що Fenix 7, Epix Gen 2 і GPSMAP 66sr працюють так само, як і 67i. Якщо у вас уже є один із цих пристроїв - не очікуйте значно кращої продуктивності від 67i. Однак, 67i справді блискуче справляється у складних умовах, наприклад в каньйонах, де він перевершує 66i.

 

GPSMAP 67i схожий на GPSMAP 66i

 

Що варте уваги

Якщо ви користувалися попередніми моделями Garmin GPSMAP, то з 67i будете почуватися як удома. За ці роки він не сильно змінився, і це нормально, хоча я б хотів, щоб Garmin більше "відшліфував" його. Користувацький інтерфейс зрозумілий і за ним легко здійснювати навігацію. Тут є кілька налаштувань, наприклад додавання знака плюс у нижній частині екрана для додавання значків у головне меню та нова опція прошарків карти. Але загалом це той самий знайомий інтерфейс. Просто майте на увазі, що ви не побачите відсоток заряду акумулятора, якщо ви не підключені до мережі. Для цього вам доведеться покладатися на додаток Explore або віджети сторонніх розробників.

Garmin відмовився від режиму USB-накопичувача і протоколу NMEA, і тепер пропонує лише MTP. Якщо ви користуєтеся Mac - скористайтеся Android File Transfer. Basecamp працює на Mac, але у вас має бути відкрите лише одне MTP-з'єднання одночасно.

Тепер пристрій також виходить із режиму сну при натиску будь-якої кнопки на передній панелі, а не лише кнопки живлення.

Чи варто оновлюватися до GPSMAP 67i?

Якщо ви просто шукаєте найкраще з найкращого, тоді так, варто. Але якщо ви використовуєте GPSMAP 66i і він вам добре служить, то це зовсім не обов’язково. Простий USB-зарядний пристрій може забезпечити додатковий час автономної роботи в разі потреби. Однак, якщо ви боретеся за точність відстеження маршруту на своєму 66i, тоді 67i варто розглянути.

А для тих, хто має GPSMAP 66sr, можу сказати, що точність і характеристики не відрізнятимуться кардинально. Але якщо вам потрібні можливості inReach, продуктивність 66sr і більший час автономної роботи, то 67i стане надійним вибором.

Для себе я вирішив використовувати свій Epix разом із Mini 2, який є легшим у налаштуванні та має трохи більше можливостей.