Різні годинники Garmin отримали яскраві та чутливі дисплеї AMOLED. Настав час для серії пристроїв Edge, починаючи з Garmin Edge 1050. Тепер цей пристрій оснащено яскравим дисплеєм із яскравістю 1000 ніт, який так само швидко реагує, як і більшість мобільних телефонів. І має кращу автономність, на відміну від більшості мобільних телефонів.
Але тут не лише новий дисплей. Тут є також безліч нових функцій, багато з яких пов’язані зі сценаріями групової поїздки або залученням більшої спільноти велосипедистів, наприклад краудсорсинг, щоб визначати небезпеки/проблеми на дорозі. І, напевне, моє улюблене – велосипедний дзвінок. Серйозно, він напрочуд добре виконаний.
Що нового у Garmin Edge 1050:
Екран. Ось що нового. Ну, і ще купа інших функцій. Але насправді це в першу чергу екран. І ще – чудовий гучний дзвіночок.
Garmin Edge 1050, звичайно, є найкращим велокомп’ютером Garmin, але цікаво те, що майже кожна нова функція програмного забезпечення тут поширюється також на попередні серії Edge 540, 840 і 1040. Багато з них також і на Edge Explore 2. Частково це пов'язано з тим, що ці функції значно виграють від того, що ними користується більша кількість людей. Якби Garmin зберіг їх лише для пристроїв серії x50, то, чесно кажучи, вони були б недоречними. Разом з тим на Edge 1050 є деякі апаратні функції, які керують загальним новим користувацьким інтерфейсом (через потужність процесора), і, звичайно, самим екраном.
І ще одна дуже важлива річ: Garmin заявляє, що Edge 1040/1040 Solar не тільки залишиться в лінійці, але й продовжить отримувати ті ж оновлення, що і Edge 1050, щоб забезпечити можливість вибору між шалено яскравим дисплеєм (Edge 1050) і надзвичайно довгим часом автономної роботи (Edge 1040 Solar). Більше про це нижче.
Ось що нового (порівняно з існуючими моделями Edge 1040):
- Дисплей змінено на 3,5-дюймовий трансмісійний РК-дисплей (з яскравістю 1000 ніт, роздільна здатність 480×800)
- Додано фактичний динамік (на відміну від просто звукового сигналу)
- Додано звуковий дзвінок велосипеда (і навіть може бути викликаний кнопками дистанційного перемикання передач)
- Додано дорожні небезпеки (вибоїни, небезпечні тварини, повалені дерева тощо)
- Додано виклики та відзнаки GroupRide
- Додано виявлення інцидентів GroupRide (повідомляє всіх учасників групової поїздки про аварію)
- До даних на пристрої додано тип дорожнього покриття
- Додано WiFi-менеджер мап для оновлень/завантажень (раніше для цього потрібен був комп’ютер)
- Додано Garmin Share (пряма передача даних з пристрою на пристрій, як і раніше, але буде розширено на більше типів пристроїв Garmin)
- Додано безконтактні платежі Garmin Pay (NFC)
- Оновлено PowerGuide, щоб краще враховувати витривалість/вітер
- Оновлений користувацький інтерфейс для використання нового процесора/дисплея
- Додано інструкції на пристрої
- Додано нові «інтерактивні сторінки даних» (проведіть пальцем вгору/вниз, щоб переглянути більше/менше даних, як на Hammerhead Karoo)
- Додано програму створення маршрутів на пристрої для покрокових маршрутів (на відміну від кругових маршрутів, що були раніше)
- Оновлено налаштування сторінки даних (також, як на Hammerhead Karoo)
- Значно покращено миттєву реакцію на градієнт (наприклад, як довго потрібно переходити від 0% до 6%, коли ви починаєте підйом)
- Збільшено вагу до 161 г (Edge 1040 важить 126 г)
- Заявлений час автономної роботи становить 20 годин і 60 годин у режимі енергозбереження
- Водонепроникність IPX7
- Підтримка 64 ГБ внутрішньої пам’яті
- Трохи збільшена довжина приладу, яка може не підходити до деяких кріплень.
Зрештою, відмінною рисою Edge 1050 є неймовірно яскравий/швидкий дисплей. Але, звісно, цей дисплей означає одне: менший час автономної роботи. Це фактична реальність сучасних технологій, незалежно від виробника. Звичайно, час автономної роботи Garmin вдвічі більший, ніж у Karoo 3 від Hammerhead, але це все одно лише частина від вже моделей що існують Edge 1040/1040 Solar від Garmin.
Таким чином, компанія Garmin неодноразово повторювала, що Edge 1040/1040 Solar розглядається як життєздатна альтернатива, а Ендрю Сільвер, менеджер відділу велосипедних продуктів Garmin, сказав:
«Як Edge 1050, так і Edge 1040 / Solar залишаться основою нашого асортименту, причому Edge 1040 / Solar продовжуватимуть отримувати оновлення функцій і програмного забезпечення, якщо це дозволять технологія екрана та базове обладнання. Це, по суті, дає користувачам вибір між надяскравим екраном і роздільною здатністю та тривалим часом автономної роботи, що є основою серії x40».
НОВИЙ ДИСПЛЕЙ ТА КОРИСТУВАЦЬКИЙ ІНТЕРФЕЙС Garmin Edge 1050:
По-перше, тут оновлено дисплей. Як зазначалося вище – він, безсумнівно, є наріжним каменем стратегії Garmin. Але це не нова стратегія. Вони раніше почали встановлювати яскравіші дисплеї на наручних пристроях Venu, потім Epix, потім Forerunner та інших. Це саме те, чого вимагають споживачі. Або ж переважна більшість із них.
І компанія Garmin намагалася знайти баланс, пропонуючи різні моделі, привабливі для обох груп (автономність та яскравість). Саме це вони і роблять, зберігаючи Edge 1040 у лінійці та додаючи нові функції.
Наступне, про що часто запитують відносно цього дисплея: чи не перегрівається він?
При тестуванні в спеку - 32°C (і вище) - прилад не перегрівається навіть при заїздах понад трьох години. Навіть якщо залишити навігатор під прямими сонячним випромінюванням, то Edge 1050 залишається повністю робочим.
Наступне питання – швидкодія. У Garmin заявили, що їхньою метою було зробити його якомога більш подібним до смартфона, водночас забезпечуючи людям час автономної роботи, який вони очікують від флагманського велокомп’ютера.
Це не означає, що відставання не буде. Воно трапляється. Наприклад, якщо досить швидко/сильно зменшую масштаб (приблизно до 20-30 км) на мапі, можна побачити, що для перерахування фрагментів карти може знадобитися 1-2 секунди. Завантаження курсу може зайняти 1-2 секунди. Але знову ж таки, це більш ніж достатньо швидко. Час обробки ніколи не був проблемою для зміни маршруту, чи покрокових підказок, чи будь-чого іншого.
Тепер тут також оновлено користувацький інтерфейс. Він найбільш помітний в таких сферах:
а) головна сторінка / інформаційні панелі
б) перегортання меню
в) деякі сторінки даних з повними діаграмами / графіками
г) сторінок налаштувань / полів даних.
Це не означає, що користувацький інтерфейс в різних місцях однаковий, але він дуже схожий. Починаючи з головної сторінки, усе здається чистішим і зручнішим у використанні. Ви можете гортати ліворуч/праворуч у «динамічній» області, як у випадку з оновленим інтерфейсом Garmin Connect. Тут ви знайдете нещодавно додані маршрути, нещодавно завершені поїздки, запропоновані тренування тощо.
А вгорі – ваші профілі їзди, дещо схожі на попередні (наприклад, гравій / дорога / МТБ / приміщення / тощо)... Відстань, показана на кожному профілі – це кількість кілометрів, яку ви проїхали на даному профілі. Загалом мені дуже сподобалося, як все це працює.
Гаманець, звісно, вимагає використання пароля.
ВЕЛОСИПЕДНИЙ ДЗВІНОК:
Гарячий факт: велосипедний дзвінок є найкращою частиною Edge 1050.
Звичайно, багато чорнила пролито на екран і гарний інтерфейс, але, зрештою, велосипедний дзвінок – то справжній переможець. Особливо, якщо знати, що його можна налаштувати на дистанційних/додаткових кнопках перемикання передач на SRAM AXS і Shimano Di2. Але для тих, у кого немає електронного перемикання передач (або кнопок дистанційного керування Garmin Edge), можна один раз натиснути пальцем на екран, що викличе піктограму дзвіночка.
А потім просто торкніться дзвоника. Він зазвучить, як справжній дзвоник. Це приголомшливо. Серйозно, це тут найкраща функція.
ФУНКЦІЯ “ДОРОЖНЯ НЕБЕЗПЕКА”:
Наступною є нова функція "Дорожня небезпека". Garmin розгортає її також на всіх пристроях – 540/840/1040/1050/Edge Explore 2. Тому я підозрюю, що найближчим часом ця функція буде для багатьох корисною. Та все ж не настільки, як тоді, коли би її розгорнули і на х30 приладах... але що вже поробиш, всіх не перемогти.
Мета функції "Дорожня небезпека" – сповістити вас про небезпеку, що наближається, або про небезпеку поблизу (оскільки деякі небезпеки можуть рухатися). Під час руху ви можете просто торкнутися екрана, щоб її позначити. У вас є п'ять варіантів: Тварина (злий пес), Перешкода, Вибоїна, Слизько і загальна "Небезпека" (для Годзілли).
Потім ці небезпеки майже миттєво передаються в Garmin Connect (через ваш телефон) і показуються іншим велосипедистам, коли вони наближаються до цього місця. Насправді дуже круто бачити, як швидко відбувається весь цей процес.
ВИКЛИКИ ТА ВІДЗНАКИ GROUPRIDE:
Garmin розширює свої функції для груп за допомогою розширеного "GroupRide", який відрізняється від "GroupTrack" з минулих моделей. GroupRide призначена для пристроїв x40/x50, тоді як GroupTrack – для старших пристроїв (наприклад, Garmin Edge 530). Функція GroupRide дозволяє вам бачити місцезнаходження інших учасників вашої групи на карті, а також надсилати їм повідомлення. Тепер GroupRide отримує три додаткові нові функції:
– Виявлення інцидентів для поїздок групами (GroupRide Incident Detection). Простіше кажучи, якщо ваш приятель зазнає аварії – ви отримаєте сповіщення, а також варіанти навігації до нього. Очевидно, що коли ви перебуваєте поруч в одній групі і трапляється аварійна ситуація, то ви й так будете бачити один одного. Та якби приятель був позаду, за полем вашого зору, і втрапив у халепу – ви би не дізналися. Тепер будете знати, якщо що.
– Змагання з підйомів на велосипедах для поїздок групами (GroupRide In-Ride Climb Challenges). Це, по суті, жива версія Strava Live Segments для ClimbPro Climbs. Він буде відзначати учасників за найшвидший час підйому в режимі реального часу під час заїзду. Він навіть зробить це до того, як ваші друзі дістануться вершини підйому, якщо визначить, що вони не можуть побити ваш час на той момент (або навпаки, повідомить вас, що така-то людина виграла, тому що вона вже пройшла підйом швидше, ніж ви, враховуючи, скільки вам залишилося пройти).
– Відзнаки після заїзду для поїздок групами (GroupRide Post-Ride Awards). Це нові відзнаки, які присвоюються після заїзду. Вони здебільшого специфічні і є поєднанням як загальних даних про поїздку (максимальна швидкість чи щось таке), так і даних з датчиків (наприклад, значення потужності). Загалом, Garmin каже, що в стартовому наборі є близько 50-60 таких даних.
GPS ТА ТОЧНІСТЬ ВИСОТИ:
Навігатор такий же точний, як і раніше представлені моделі серії х40. Однак варто зазначити, що точними є не лише дані GPS і висота, але й усі інші дані про поїздки. Ті ж таки приєднані датчики – бездоганно записували, як завжди. Зрештою, основним завданням велокомп’ютера є точний запис ваших даних – сфера, за яку останнім часом ми спостерігаємо боротьбу в індустрії.
Підсумки Garmin Edge 1050:
Скоріш за все близько 90% користувачів будуть в захваті від помітнішого і яскравішого екрану – незалежно від того, як це вплине на час автономної роботи в порівнянні з серією Edge 1040. Зрештою, автономність Edge 1050 все ж вища, ніж у будь-якого пристрою від Wahoo або Hammerhead, і навіть більше: для більшості користувачів це означає, що заряджати його потрібно лише раз на 2-3 тижні. Звичайно, ті, хто віддає перевагу тривалішій автономності, могли б сподіватися на щось інше. Для цих користувачів Garmin продовжує оновлювати серію Edge 1040 і доводить це негайним випуском публічних бета-версій.
З точки зору їзди на велосипеді, це майже Edge 1040, але з кращим дисплеєм. Він в основному відчувається як Edge 1040 з покращеним користувацьким інтерфейсом і декількома соціальними функціями. Буде цікаво спостерігати за розвитком функції попередження про небезпеку в найближчі місяці. Мине небагато часу, перш ніж люди почнуть відмічати небезпеку (а спільнота підтверджувати/відхиляти її).
Оскільки це нова модель, то Garmin буде ще допрацьовувати її тривалий час, поки не доведе ідеалу.
На цьому все, дякую за увагу!