Garmin Enduro 3 вже з'явився, і, схоже, має одну єдину місію - максимально довго працювати від одного заряду акумулятора. Майже втричі більше, ніж у конкурентів - до 320 годин у звичайному режимі роботи з GPS. Принаймні, в теорії.

А що найголовніше? Він на 8300 грн дешевший за Fenix 8 Solar, але має всі ті ж самі програмні функції.

Enduro 3 по суті бере всю функціональність існуючого Fenix 7X Pro (у тому числі датчик ЕКГ, музику в автономному режимі, платежі і т.д...), і об'єднує її з новими програмними функціями і користувацьким інтерфейсом нового Fenix 8 Solar. Крім того, розробники модернізували сонячний дисплей, зробивши його на 120% эфективнішим, а також покращили чіткість зображення.

Що нового і чим відрізняється:

смарт-годинники Enduro 3 вигляд ззаду

Що цікавіше - у своїй третій ітерації Enduro має досить динамічне життя. Дозвольте пояснити (і чому це важливо):
- Enduro 1 (2021): Для цієї першої версії Garmin взяв Fenix 6X Pro і прибрав усі функції, які дійсно були потрібні людям, щоб збільшити час автономної роботи, в тому числі мапи, залишивши вам лише “хлібні крихти” та батарею. Очевидно, що в реальності це не спрацювало, тому що люди, які хотіли збільшити час автономної роботи, дуже хотіли мати мапи. Тим не менш, це поставило певну планку для Garmin.
- Enduro 2 (2022): Для цієї другої спроби в Garmin взяли модель Fenix 7X і просто встановили в неї більшу батарею. Він мав всі функції Fenix 7X, плюс більший акумулятор, трохи більший корпус і навіть новий ліхтарик, вдвічі яскравіший за Fenix 7X (який згодом став стандартним для Fenix 7 Pro).
- Enduro 3 (2024): Garmin тепер розділив відмінності. Уявіть собі, що це більше схоже на Fenix 7X Pro, але з користувацьким інтерфейсом і програмними функціями Fenix 8. У ньому немає динаміка/мікрофона або функцій занурення, як у Fenix 8, але є всі програмні функції. Він також має оновлену сонячну батарею, яка забезпечує шалено тривалий час автономної роботи.

Можна сказати, що з усіх випущених на сьогоднішній день моделей, Enduro 3 - це продукт, до якого компанія Garmin прислухалася найретельнішим чином. Більшість користувачів Garmin Enduro сказали, що їм не потрібні такі функції, як мікрофони чи динаміки. Таким чином, здається, Garmin дав їм те, що вони хотіли.

Але спочатку давайте розберемося, чим саме відрізняється Enduro 3 від Enduro 2:
- Ціна знижена з 50000 грн до 38000 грн (серйозно, на них дійсно знизили ціну)
- Додано новий оптичний датчик частоти серцебиття Garmin Elevate Gen 5 (з можливістю зчитування ЕКГ та температури зап'ястя (функція поки не доступна для України))
- Істотно збільшено заявлений час автономної роботи
- Нова технологія сонячної зарядки збільшує кількість зібраної сонячної енергії (удвічі більше, ніж в Enduro 2), а також підвищує чіткість зображення
- Збільшена товщина сонячної смуги по зовнішньому краю, тепер чорного кольору
- Видалено прозору сонячну панель по всій поверхні дисплея (покращення чіткості зображення)
- Вага корпусу Enduro 3 становить 57 г
- Ремінець Enduro 3 UltraFit - 6 г
- Загальна вага Enduro 3 - 63 г (порівняно з 69 г у Enduro 2)
- Оновлений користувацький інтерфейс
- Додано нові мапи радіусу масштабування зміни інтерфейсу
- Додано нові карти швидкого перемикання North Up
- Додано нове меню швидкого доступу до вибору прошарку мапи
- Додано функцію швидкого розблокування дотику (тимчасово розблоковує дотик, наприклад, для мапи під час тренування)
- Додано нову систему меню «Активна навігація» під час навігації маршрутом, точкою маршруту тощо
- Додано нову консолідовану функцію «Збережені» для пошуку збережених маршрутів/пунктів/точок тощо
- Додано новий динамічний маршрут в обидва боки для автоматичної зміни маршруту на середині шляху, щоб досягти заданої відстані, якщо ви відхилилися від курсу.
- Додано нагадування про відстань при встановленій цілі, щоб нагадати вам про необхідність розвернутися після проходження половини шляху.
- Додано опцію відстежування складності лижної траси
- Додано плани силових тренувань (4-6 тижнів, через Garmin Connect)
- Додано новий редактор циферблатів та нові циферблати
- Додано новий додаток "Зворотний відлік" для відліку часу до різних дат/подій
- Додано нові режими фокусування
- Додано нову онлайн-обробку проблемних GPS-треків, використовуючи дані внутрішнього датчика годинника для їх виправлення
- Значний редизайн користувацького інтерфейсу, включно з віджетами, налаштуваннями та сторінками активності/тренувань
- Оновлений Центр Сповіщень для відображення сповіщень від Garmin (наприклад, ранковий звіт або щоденний підсумок).

А ось спільне та відмінне із нещодавно випущеним Garmin Fenix 8 Solar:
- Enduro 3 не має динаміка/мікрофона (є звичайний звуковий сигнал)
- Enduro 3 не має функцій для дайвінгу
- Enduro 3 пропонується в єдиному більшому розмірі (51 мм), на відміну від декількох розмірів Fenix
- Enduro 3 має більше сонячне кільце вздовж зовнішнього краю екрана
- Enduro 3 має меншу вагу - 57 г, порівняно з 67 г для 51-мм Fenix 8 Solar
- Ціна Enduro 3 становить 38000 грн проти 55000 грн за 51-міліметровий Fenix 8 Solar
- 51-мм Fenix 8 Solar та Enduro 3 мають однаковий 1,4-дюймовий MIP-дисплей з роздільною здатністю 280x280 пікселів
- Обидва мають сапфірове скло та титан
- Обидва мають 32 ГБ для мап / музики

Крім цього, всі інші функції однакові. Таким чином, такі речі, як офлайн музика, безконтактні платежі, щоденне відстеження активності і т.д... ідентичні до Fenix 8 Solar.

таблиця порівняння Enduro 3 і Fenix 8

Проаналізувавши час автономної роботи, я склав невелику таблицю, яка демонструє відмінності, що особливо помітні в режимі роботи "лише GPS":

час роботи Enduro 2 і Enduro 3

Нова сонячна панель забезпечує 30 хвилин автономної роботи акумулятора GPS за кожні 60 хвилин сонячного світла, в той час як Enduro 2 - лише 15 хвилин за 60 хвилин сонячного світла (за умови освітленості 50 тис. люкс).

Нові функції інтерфейсу та навігації:

Enduro 3 вигляд спереду

Новий користувацький інтерфейс, представлений на Fenix 8, також є і на Enduro 3. Цей інтерфейс не буде використовуватися в попередніх моделях годинників, тільки в моделях поточного покоління і наступних. Умовно кажучи, його можна поділити на три основні частини:
- Ледь оновлені віджети/види
- Значно оновлена область налаштувань
- Помірно оновлене поле даних і сторінки/структура навігації

Почнемо з віджетів, які виглядають на Enduro 3 практично так само, оскільки MIP-версія Fenix 8 не зазнала значних змін в цій області, адже вони в основному зарезервовані для AMOLED-дисплеїв з більш високою роздільною здатністю, кольорами і т.д... Як ви можете бачити нижче, в основному все залишилося без змін.

віджети на Enduro 3  віджети на Garmin Enduro 3

Однак, саме в налаштуваннях ви побачите низку змін, оскільки Garmin об'єднав налаштування в найбільш використовувані області і нові групи. Найбільш часто використовувані групи налаштувань знаходяться вгорі, тоді як інші розташовані нижче в списку. Загалом, мені це подобається, та і працює добре.

налаштування Enduro 3

Фактично, перший параметр, про який Fenix 8 або Enduro 3 запитає вас при першому ввімкненні - це розмір шрифта. На всіх фотографіях - розмір за замовчуванням.

розмір тексту на Enduro 3

Просуваючись далі, давайте натиснемо верхню праву кнопку, щоб запустити тренування/спорт/додаток. Ми побачимо нове меню для вибору улюблених вправ. Тут можна обрати три пункти для першого рядка, а решта видів спорту знаходяться під чотирма крапками праворуч вгорі. Нижче розташовані неспортивні програми (наприклад, музика, Garmin Share, Messenger і т.д.).

спортивні програми на Enduro 3  програми на Enduro 3

Ідея полягає в тому, щоб зробити неспортивні програми більш очевидними і менш захованими в меню. Недоліком є те, що потрібно натискати більше кнопок, щоб перейти до інших видів спорту, які не входять до першої трійки.

Якщо у нас є інші види спорту, можемо прокрутити далі і побачити їх за категоріями. Невеликою зміною тут є те, що ці додаткові види спорту не настільки приховані, що може бути корисно для нових користувачів Garmin, тому що вони можуть побачити, скільки видів спорту є в Garmin.

види спорту на Enduro 3

Після вибору потрібного виду спорту верхня частина сторінки виглядатиме звично, оскільки це екран очікування GPS, а також датчиків. Верхня права кнопка запускає тренування, як і раніше. Однак внизу ви побачите сторінки налаштувань, до яких легко дістатися. Тут автоматично з'являються щоденні запропоновані (або заплановані) тренування, а також маршрути, до яких легко отримати доступ:

Enduro 3 для бігу  Enduro 3 тренування  Enduro 3 навігація

Маршрути та елементи навігації також перерозподілено на новій панелі керування, в тому числі з''явився новий кошик «Збережені», який об'єднує їх під однією парасолькою, а не розкидані по всьому простору. Тут я можу вибрати потрібний мені маршрут:

Enduro 3 маршрути  маршрути на Enduro 3

Щойно це буде зроблено - ви побачите його в списку на головному екрані очікування:

маршрути на смарт-годиннику Enduro 3

На цьому етапі ви можете розпочати тренування/активність. Проте, тут також відбувся редизайн. Замість того, щоб просто прокручувати сторінки даних вгору/вниз, як у всіх попередніх годинниках Garmin, тепер ви можете проводити пальцем вліво/вправо в межах трьох смуг (як доріжки в басейні).
- Смуга 1: Сторінка налаштувань, з якої ми почали тренування + навігаційні біти
- Смуга 2: Ваші сторінки даних/поля, знайомі з минулого досвіду
- Смуга 3: Керування музикою.

Наразі неможливо вимкнути сторінку керування музикою, але це, мабуть, скоро стане можливим. Якщо ви не користуєтеся навігацією - просто будете залишатися в цій середній смузі і не думати про неї. Якщо утримувати середню кнопку, щоб отримати доступ до налаштувань - вона просто поверне вас назад на смугу 1.

навігація з Enduro 3  навігація з годинником Enduro 3

Якщо ви прогорнете праворуч, то потрапите до елементів керування музикою (і на годиннику, і на смартфоні). Ви побачите, що внизу смуги з'явився напис «Музика».

керування музикою на Enduro 3

Однак, якщо ви здійснюєте навігацію, то з'являється нова опція, яка відображається в першій смузі, котру можна відкрити, щоб побачити спеціальний набір сторінок навігації. Уявіть собі, що це схоже на багатозадачні програми, і що це не впливає на ваші основні сторінки даних. Приблизна ідея полягає в тому, що люди в кінцевому підсумку мають спортивні профілі, забиті всілякими додатковими сторінками даних, які вони використовують тільки для навігації, але залишаються там, захаращуючи сторінки даних для всіх інших тренувань. Дане рішення намагається вирішити цю проблему. Тут ви бачите, що спочатку я свайплю ліворуч (до трирядкового меню у вигляді гамбургера), потім натискаю на «Іспанські гори» і бачу чотири сторінки даних, пов'язаних з навігацією, починаючи з мапи з розділеним екраном, потім ETA і так далі.

Enduro 3 меню навігації  смарт-годинники з навігацією  Enduro 3 екран даних навігації

Насправді, я не думаю, що вони вирішили цю проблему. Тепер у мене просто ще більше сторінок з даними, і ці сторінки також не узгоджуються. ClimbPro показує дві різні речі, залежно від того, в якій смузі я перебуваю, і на додачу до цього, щоб потрапити на сторінки навігації, потрібно ще більше свайпів/тапів/вводів. Я розумію ідею, але зараз вона просто не реалізована так добре, як хотілося б, і в результаті виходить просто більше сторінок, ніж раніше (тим паче, що мені навіть не потрібна сторінка з музикою).

Є ще три речі, на які варто звернути увагу. По-перше, тут є опція сенсорного розблокування для швидкого використання дотику на сторінці мапи. Просто торкніться маленької сенсорної іконки, а потім проведіть пальцем вниз, і вона тимчасово розблокується. Це круто і дуже корисно:

розблокування сенсорного екрана на Enduro 3

По-друге, ви можете натиснути на іконку компаса на сторінці мапи, щоб миттєво перемикатися між режимами перегляду «Північ-Верх» і «Напрямок руху».
І по-третє, тепер ви можете швидко перемикатися між шарами мапи (наприклад, маршрути за популярністю, затінення тощо) прямо зі сторінки активності та мапи.

мапи на Enduro 3

Також можна швидко перемикатися між різними мапами - наприклад, якщо б у вас були карти Garmin Outdoor+ (у тому числі супутникові знімки). Ця функція насправді дуже зручна і набагато швидша, ніж раніше.

За винятком цих елементів, практично всі інші елементи з точки зору спорту/фітнесу не відрізняються. Це стосується таких речей, як сполучення з датчиками, навігаційні функції, тренувальне навантаження, функції відновлення та інше.

Тестування сонячної панелі та акумулятора:

Enduro 3 сонячна зарядка

Найважливіша зміна в Enduro 3 - це сонячна батарея. Зокрема, тут є три складові:
- Абсолютно нова технологія, що збільшує зовнішнє сонячне кільце для подовження часу автономної роботи
- Зовнішнє сонячне кільце стало чорним, а не коричневим, тому ви не помічаєте його як сонячне кільце
- Видалено прозору сонячну панель над екраном/дисплеєм, збільшивши видимість.

Отже, дивлячись на них поруч, ви можете дуже легко побачити різницю між червоним і чорним кільцями на екрані, а також те, наскільки товстішим є екран Enduro 3:

сонячна зарядка на Enduro 3

Щодо чіткості екрану - так, мені теж здається, що він став чіткішим. Я б не сказав, що набагато, але трохи чіткішим:

порівняння екранів Enduro 2 і Enduro 3

Однак, скажу, що використовуючи його пліч-о-пліч з Fenix 8 (AMOLED), я забув, наскільки погана видимість екрану в порівнянні з AMOLED-годинниками в більш тьмяних налаштуваннях.Наприклад в лісі зрозуміти напрямок на Enduro 3 без підсвітки екрану складно.

Enduro 3 на руці  смарт-годинники Fenix 8 і Enduro 3 на руці

За умов яскравого сонячного освітлення немає жодних проблем з переглядом AMOLED-дисплеїв Fenix 8 і MIP дисплея Enduro 3.

Fenix 8 і Enduro 3 на руці

Тим не менш, давайте подивимося на час автономної роботи в двох ключових сценаріях:
- Enduro 3 був налаштований на режим «тільки GPS» (економить заряд батареї) - синій колір на графіку розряду.
- Enduro 3 режим «SatIQ» (який може використовувати багатодіапазонний GPS, коли це необхідно) - коричневий колір на графіку.
На обох годинниках використовувався оптичний HR і екран годинника був постійно на карті.

Enduro 3 автономність

Підсумок:

огляд смарт-годинника Garmin Enduro 3

Enduro 3, за іронією долі, є відповіддю на переважну більшість негативних коментарів про нову модель Fenix 8 Solar, зокрема, про ціну.

Із Enduro 3 вам не потрібні динаміки/мікрофони/підводне занурення, на які більшість власників MIP, здається, не звертають уваги. Але ви також чарівним чином позбудетеся підвищення ціни на 17000 грн на моделі Fenix 8 51 мм MIP. При цьому час автономної роботи годинника більший, ніж Fenix 8 51 мм Solar, а також збережені всі нові функції та можливості користувацького інтерфейсу. З огляду на те, що Garmin заявив, що новий користувацький інтерфейс і функції не будуть повертатися до моделей попереднього покоління, майбутнє оновлень для серії Fenix 7 здається сумнівним прямо зараз.

Загалом, якби я був прихильником більших дисплеїв на основі MIP, то цей годинник був би для мене найкращим вибором.

 

- - - - - - - - - ОНОВЛЕННЯ ВІД 23 ВЕРЕСНЯ 2024 РОКУ - - - - - - - - -

 

Яскравість ліхтариків у нових моделях - Fenix 8, Enduro 3

Одним із цікавих аспектів нових моделей Garmin є вбудовані ліхтарики. Щоб перевірити їх ефективність, ми провели тестування трьох годинників: Fenix 8 AMOLED 51 мм, Fenix 7X Pro Sapphire Solar, та Enduro 3. Хоча ми використовували додаток для вимірювання освітленості, який встановлено на мобільному телефоні, варто зазначити, що це не професійне обладнання. Проте такий тест дозволяє отримати базові уявлення про різницю у яскравості між моделями.

Умови тестування:

Зарядка годинників - 100%.
Умови освітлення - однакова відстань від ліхтарика до датчика освітленості.
Одиниці виміру сили світлового потоку - Люкси.

Результати:

Найяскравішим виявився ліхтарик Fenix 8 AMOLED 51 мм із показником 10,8K Люкс.
На другому місці - Fenix 7X Pro Sapphire Solar із 7,1K Люкс.
Enduro 3 показав найнижчий результат - – 6,5K Люкс.
Ці цифри дають базове уявлення про яскравість ліхтариків, навіть з урахуванням використання непрофесійного обладнання.