Garmin Venu 3 на руці

Нова серія Venu 3 від Garmin повертається до двох різних розмірів, додавши при цьому низку функцій – деякі з них вперше з’являються на годинниках Garmin. Сюди входять такі функції, як відстеження/виявлення дрімання, а також новий Sleep Coach і навіть вечірній Daily Summary (щось на кшталт ранкового звіту, але вечіром).

Годинник також надає більше можливостей для занять спортом/фітнесом, маючи розширені спортивні профілі, підтримку датчиків і нову підтримку відстеження поштовхів інвалідного візка та ручного велосипеда. Крім того, компанія додала низку улюблених функцій зі своїх годинників вищого класу, таких як ранковий звіт, меню "Нещодавні події" та екранний ліхтарик.

всі варіанти Garmin Venu 3

ЩО НОВОГО:

Venu 3 - це досить значний стрибок у функціях порівняно з Venu 2 Plus, щоправда, тут все залежить від того, наскільки спортивним ви є. Звичайно, з'явився новий хедлайнер Sleep Coach і пов'язані з ним функції. Але більшість нових функцій насправді більше орієнтовані на спорт і є дещо менш очевидними на перший погляд. Ось що змінилося в порівнянні з Venu 2 Plus (в котрому, нагадуємо, з'явився динамік/мікрофон, який може приймати дзвінки і має голосового помічника, якщо смартфон перебуває в зоні досяжності):

- Повернення до двох варіантів розміру (41 мм і 45 мм)
- Додано функцію "Тренер сну" з рекомендаціями щодо режиму сну
- Додано виявлення дрімоти (нове для Garmin, нарешті!)
- Додано відстеження HRV (вночі)
- Додано функцію ранкового звіту
- Додано функцію щоденного звіту (нове для Garmin)
- Додано час відновлення (для спорту)
- Додано функцію "Користь тренування" (показує, якою була користь від певного тренування)
- Додано створення інтервальних тренувань на годиннику (плюс існуюча підтримка завантажуваних структурованих тренувань)
- Додано оцінку сприйнятого навантаження / відстеження після тренування
- Додано підтримку вимірювача потужності (ANT+ та Bluetooth Smart)
- Додано підтримку розумного тренажера (ANT+)
- Додано підтримку датчика eBike (ANT+)
- Додано підтримку відстеження поштовхів і спортивних тренувань на інвалідному візку
- Додано швидке перемикання між віджетами "Нещодавні”
- Додано підтримку Jetlag Advisor (порадних з джетлагу)
- Додано більше нових циферблатів
- Додано низку нових спортивних профілів (плавання у відкритій воді, ручний велосипед та інше - перелічено нижче)
- Додано нову активність для медитацій (із вказівками)
- Розширено функцію "Ярлики”
- Додано можливість перемикання між дрібними та великими шрифтами для тексту
- Додано функцію швидкого доступу до ліхтарика (використовуючи екран, а не спеціальний світлодіодний ліхтарик)
- Додано можливість переглядати фотографії в текстових повідомленнях (лише для Android)
- Оновлений користувацький інтерфейс (кілька варіантів)
- Встановлено новий оптичний датчик серцебиття Garmin Elevate V5
- Замінено датчик GPS на мульти-GNSS (але не багатодіапазонний)
- Видалено функцію ЕКГ
- Значно збільшено час автономної роботи смарт-годинника до 14 днів з 9 днів у більшій моделі та до 10 днів у Venu 3S
- Дещо збільшено час автономної роботи GPS з 24 годин до 26 годин для більшої моделі
- Збільшено розмір екрану з 1,3" до 1,4" для Venu 3 та 1,2" для меншої моделі Venu 3S
- Як і раніше, два розміри: Venu 3 - 45 мм та Venu 3S - 41 мм

Щодо видалення функції ЕКГ, то тут все трохи складнувато. Якщо коротко, то коли Garmin перейшов з існуючих датчиків ELEVATE V4 (з деяким додатковим обладнанням для ЕКГ на Venu 2 Plus), новий Garmin ELEVATE V5 ще не був сертифікований для ЕКГ. Технічно кажучи, Gamin навряд чи доведеться проходити повторну сертифікацію між цими двома датчиками в рамках програми FDA SaMD, але на практиці Garmin завжди був компанією, яка не схильна до ризику. Таким чином, на даний момент Venu 3 не має функції ЕКГ. Однак цей новий датчик (як і в Epix Pro та Fenix 7 Pro) має необхідне апаратне забезпечення для ЕКГ – на випадок, якщо Garmin увімкне таку функцію. Garmin офіційно не повідомляє, чи буде така функція коли-небудь реалізована, тому, якщо вам дійсно дуже потрібна ЕКГ, варто почекати, коли щось зміниться. Але, як у Garmin колись заявляли, вони чудово розуміють, наскільки важлива функція ЕКГ на смарт-годинниках майбутнього. І якби в Garmin проводили повторне затвердження, вони змогли б зробити це набагато швидше, ніж під час перших раундів затвердження, оскільки їм потрібно було б лише довести, що пристрій є "суттєво близьким" до цього продукту.

У будь-якому випадку, ось офіційні характеристики акумуляторів для обох моделей:

Venu 3 (більший розмір):
Режим смарт-годинника – до 14 днів (5 днів із постійно увімкненим екраном)
Режим з економією заряду акумулятора – до 26 днів
Режим GNSS лише для GPS – до 26 годин
Режим “всі системи GNSS” – до 20 годин
Режим “всі системи GNSS”+музика – до 11 годин

Venu 3S (менший розмір):
Режим смарт-годинника – до 10 днів (5 днів із постійно увімкненим екраном)
Режим з економією заряду акумулятора – до 20 днів
Режим GNSS лише для GPS – до 21 години
Режим “всі системи GNSS” – до 15 годин
Режим “всі системи GNSS”+музика – до 8 годин

Перейдімо до самої експлуатації годинника.

ОСНОВИ:

Garmin Venu 3 і 3S ідентичні з точки зору щоденного використання, розташування кнопок і всіх інших аспектів, окрім розміру годинника/екрана і часу автономної роботи. Тому, пишучи про них, маю на увазі обидва пристрої.

Пристрій має три кнопки і сенсорний екран з AMOLED-дисплеєм (пристрої з інших серій зазвичай мають 5 кнопок). Тим не менш, тут досить легко керувати годинником за допомогою кнопок під час занять спортом, однак для неспортивного використання вам доведеться гортати пальцем і вибирати елементи, такі як віджети або деякі пункти меню.

функції смарт-годинника Garmin Venu 3

Грубо кажучи, у стандартній конфігурації кнопки мають такі функції:

- Верхня права: Короткий натиск – для спортивного меню. Тривале утримання – для меню швидкого доступу до елементів керування
- Середня: Короткий натиск – для нового меню "Крайнє". Тривале утримання – для виклику голосового асистента
- Нижня права: Короткий натиск діє як "Назад/Ескейп", тривале утримання – для налаштувань

Також можна налаштувати дію, наприклад, "гортати праворуч" (та інших кнопок за допомогою “ярликів”), яку в моєму випадку я налаштував як ліхтарик. До речі, саме час згадати, що є "ліхтарик", який використовує дисплей як джерело світла і має три рівні яскравості білого і один рівень яскравості червоного світла. Хоча він не такий яскравий/спрямований, як у годинників Garmin Instinct/Epix/Fenix, які мають вбудовані ліхтарики, та він цілком функціональний для, наприклад, пересування в приміщенні посеред ночі.

Що стосується сенсорного екрану, то він добре працює в сухих умовах, і “так собі” у вологих. Приємно те, що у вологих спортивних умовах ви можете використовувати спеціальні кнопки для всіх необхідних дій, тому сенсорний екран вам не так вже й потрібен. А під час плавання сенсорний екран вимикається.

З точки зору видимості у мене були і сонячні, і похмурі дні, і всілякі проміжні варіанти. Колись AMOLED або LED-дисплеї (багатьох компаній) мали проблеми з видимістю на яскравому сонці, а от майже всі AMOLED-дисплеї, випущені за останні рік-два, не мають таких проблем. Те ж саме стосується і Venu 3.

Однак, маю деяке застереження: AMOLED-дисплеї, в тому числі у Venu 3, в основному мають три режими:

1) Увімкнений (з різними рівнями яскравості)
2) Приглушений
3) Вимкнений

Для цього огляду я залишив рівні яскравості за замовчуванням. Однак я встановив на годиннику режим "Завжди увімкнений", що означає, що коли піднімаю зап'ястя, то дисплей переходить до нормальної яскравості, а коли опускаю – він переходить в "тьмяний" режим. AMOLED-дисплеї НАБАГАТО легше читати в темряві/приглушеному світлі/в приміщенні, ніж дисплеї на основі MIP, оскільки вони потребують підсвічування в темних умовах для читання.

А ось кілька із численних циферблатів. Venu 3 має кілька стандартних циферблатів – і "живих", і статичних. Ви можете вибрати серед них, або серед багатьох інших в магазині додатків Garmin Connect IQ.

циферблат на Garmin Venu 3

Garmin Venu 3 циферблат

Мені здається, що можна було б трохи більше розширити інформаційні поля, які можна вибрати на циферблатах годинників. Apple в цьому плані проробила кращу роботу, зробивши їх більш доступними для налаштування на всіх своїх годинниках, тоді як Garmin, схоже, хоче зробити це можливим лише на годинниках вищого класу. Наприклад, на Venu 3 я не можу налаштувати одне з полів даних циферблата на HRV Status або Recovery (незважаючи на те, що ця функція пропонується як віджет), але я можу це зробити на дорожчих пристроях.

Далі, щоб отримати доступ до віджетів і більшості своїх даних про здоров'я/фітнес, потрібно просто провести пальцем знизу вгору, щоб побачити віджети. Всі вони налаштовуються і показують невеликі фрагменти інформації, на які потім можна натиснути, щоб побачити повну інформацію про віджет на декількох сторінках.

смарт-годинник рахує кроки

Наприклад, можна натиснути на віджет кроків, щоб побачити більше інформації про кроки за сьогодні, а також за крайні кілька днів. Все це стосується і решти віджетів, які можна завантажити з магазину додатків, де є продукти як від сторонніх розробників, так і від Garmin.

віджети на Garmin Venu 3

Зараз багато з цих віджетів прямо чи опосередковано залежать від оптичного датчика серцевого ритму на задній панелі. Наприклад, не лише цілодобове відстеження пульсу, але й такі показники, як частота дихання, стрес, рівень кисню в крові та сон. Існують також інші показники, які використовують частину цих даних, наприклад, час відновлення. Оптичний датчик частоти серцевих скорочень - новий ELEVATE V5 від Garmin - представлений раніше в годинниках Fenix 7 Pro та Epix Pro. Зелений індикатор засвічується цілодобово під час вимірювання пульсу, а в режимах тренувань він буде сильнішим і яскравішим, щоб забезпечити кращу точність.

Цей датчик відстежує частоту серцевих скорочень (BPM), а також рівень кисню в крові. Як зазначалося раніше, він ще не робить ЕКГ, хоча має апаратні можливості для цього. Звісно, немає жодних офіційних чи неофіційних гарантій, що Garmin додасть ЕКГ до нього. Так само на ньому поки не увімкнено відстеження температури. Garmin не підтвердив, чи спроможний це зробити вбудований датчик, але я припускаю, що це так. Відстеження температури зазвичай використовується для відстеження менструального циклу/здоров'я жінок – сфери, в якій Garmin історично лідирував, але в останні роки відстав від конкурентів, таких як Whoop і Oura, і в меншій мірі від Apple.

Що стосується відстеження пульсу, то ви можете бачити його як на годиннику (на циферблаті, у спеціальних віджетах і під час тренувань), так і в додатку після тренування.

екран смарт-годинника Garmin Venu 3

Звичайно, серед компонентів, які використовують датчик серцевого ритму, є відстеження сну. І Venu 3 розширює функції, пов'язані зі сном, завдяки новому відстеженню дрімоти, а також функціям тренування сну. По-перше, звичайне відстеження сну, яке тепер містить і відстеження ВСР. Вам не потрібно нічого робити, щоб він відстежував сон, просто лягайте спати. Коли ви прокинетеся – побачите деталі вашого сну, в тому числі час засинання і прокидання, а також орієнтовно фази/стадії сну.

Що стосується ВСР, у Venu 3 додано автоматичне відстеження ВСР, так само, як це є на пристроях Garmin вищого класу. У Garmin ця функція автоматично відстежує рівні варіабельності серцевого ритму щоночі, поки ви спите, але потрібно 19 ночей, перш ніж пристрій почне показувати вам повідомлення типу "Збалансовано" або інший статус.

Після того, як ви прокинетеся під час відстеження сну – отримаєте новий ранковий звіт. Також є підсумок дня, який показується вечіром. Це, по суті, набагато коротша форма ранкового звіту, яка виглядає більш схожою на сповіщення і дає короткий підсумок дня. Він показується приблизно за 2 години до часу, який ви встановили як звичайний час відходу до сну.

Зверніть увагу, що Venu 3 відображає сповіщення зі смартфона, а також повідомлення календаря. Як я вже зазначав в інших оглядах, Garmin продовжує ставати все кращим і кращим з підтримкою емодзі. Також зверніть увагу, що на iOS ви не можете відповідати на повідомлення з годинника через обмеження Apple.

сповіщення на смарт-годиннику Garmin Venu 3

функції Garmin Venu 3

МУЗИКА, ДЗВІНКИ ТА ПЛАТЕЖІ:

Venu 3 багато в чому повторює функції Venu 2 Plus, коли справа доходить до музики/дзвінків/платежів, тож якщо ви вже знайомі з цим годинником, то тут все те ж саме, що і в Venu 2 Plus. Якщо ні, то важливо знати, що це єдиний годинник серії Garmin, який має мікрофон і повноцінний динамік (інші годинники Garmin мають біпер для простіших звукових сигналів). Цей мікрофон/динамік дозволяє не тільки приймати дзвінки, якщо ваш телефон знаходиться в зоні досяжності, але й відтворювати на ньому музику (для цього не потрібен телефон).

Щодо функції дзвінків, оскільки годинник не підтримує стільниковий зв'язок/LTE, він вимагає, щоб ваш телефон знаходився в зоні дії Bluetooth (приблизно в тій же кімнаті). По суті, Venu 3 діє як Bluetooth-динамік/мікрофон, коли він перебуває в зоні досяжності вашого телефона. За винятком того, що ви також можете ініціювати дзвінки з нього, вибирати з контактів і навіть запускати екстрене відстеження/виклик з нього.

Є два способи почати дзвінок: через збережені контакти або через цифрову клавіатуру. Обидва способи доступні або з меню управління (довгий натиск на верхню праву кнопку), або з меню програм (короткий натиск на верхню праву кнопку). Якщо натиснете опцію телефонного набору - побачите цифрову клавіатуру. Або можна натиснути опцію Контакти, щоб знайти контакт, який потрібно набрати. Просто торкніться імені людини – і номер почне набиратися, використовуючи ваш годинник як мікрофон/гучномовець.

дзвінок на смарт-годиннику Garmin Venu 3

Крім того, якщо налаштувати контакти для екстрених ситуацій, то після тривалого натиску верхньої правої кнопки (дійсно дуже тривалого) почнеться зворотний відлік до дзвінка на один з ваших екстрених контактів. Ви можете скасувати дію в разі потреби.

Наступне – музика. Музична функціональність тут практично не змінилася за останні роки, за винятком того, що з Venu 3 ви можете використовувати динамік годинника для відтворення музики, що я вважаю цілком підхожим у домашньому спортзалі, посеред поля або в інших ситуаціях, коли вам не потрібна велика гучність.

Venu 3 підтримує як олдскульні MP3-файли на годиннику, так і потокові музичні сервіси, в тому числі Spotify, Amazon Music і Deezer. Це означає, що ви можете завантажити музику на годинник для відтворення в автономному режимі без телефону. Інакше кажучи - вам не потрібно брати з собою телефон на пробіжку, щоб слухати музику, ви можете відтворювати її в навушниках Bluetooth або на вбудованому динаміку. У моєму випадку я переважно використовую Spotify, тому все налаштував так, що авторизація годинника на платформі Spotify займає лише секунду. Потім можна вибрати, які плейлисти завантажити, а також відтворити.

Керувати відтворенням можна лише для певних завантажених списків відтворення, але можна ставити на паузу/пропускати/змінювати гучність тощо.

Нарешті, стосовно голосових функцій – маючи динамік/мікрофон, можна запустити голосовий помічник свого телефону з нього. Коли довго утримувати середню праву кнопку, вона запускає голосовий помічник вашого телефону, і ви можете вимовити свій запит на годинник, який передасть його на телефон.

Телефон відповість на годинник звуковим сигналом, а також (принаймні у випадку iOS) покаже відповідь на екрані вашого телефону. Все це працює так само добре, як і звичайний асистент вашого телефону. Він не стає розумнішим (або дурнішим) з цим підключенням, оскільки, знову ж таки, він просто використовує його як мікрофон/динамік.

Garmin Venu 3 динамік

Далі - безконтактні платежі Garmin Pay. Реєстрація картки займає лише близько хвилини. Це швидко і просто. Насправді, якщо у вас вже є годинник Garmin із завантаженою карткою, то це ще простіше, оскільки нещодавно Garmin зробив так, що ви можете переносити картки на інші годинники у вашому обліковому записі за допомогою швидкої валідації у додатку. Після завантаження ви можете отримати доступ через меню додатків. Потім слід ввести пароль. Однак, якщо ви носили годинник з моменту останнього введення пароля, він не вимагатиме його повторного введення. І можна наближати годиник до зчитувача, щоб оплатити покупку чи послугу.

ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СПОРТУ:

Однією з основних причин того, чому так багато людей обирають годинники Garmin, є можливість спортивного відстеження. Іншою, звичайно, є довший час роботи від одного заряду. Прокачаний в плані спортивних функцій Venu 3 наближається до серії Forerunner, хоча все ще є помітні відмінності від аналогічного за ціною Forerunner 265, який має набагато грунтовніші показники тренувального навантаження і відновлення, а також такі речі, як режим тріатлону, режим бігової доріжки, бігова потужність і оцінка готовності до тренувань.

Проте, Venu 3 збільшив не тільки кількість спортивних профілів, але й дані, записані в цих профілях, в тому числі з новою підтримкою вимірювачів потужності та часу відновлення.

Garmin Venu 3 програми

Garmin Venu 3 тренування

Щоб почати тренування – натисніть верхню праву кнопку, яка відкриє нещодавно перероблене меню Спорт/Додатки. По суті, ліва частина меню - це спортивні режими, а права - спеціальні програми (Garmin або сторонніх розробників).

Garmin Venu 3 додатки

Ви можете налаштувати і відсортувати види спорту, які хочете бачити, в тому числі визначити свої улюблені.

Спортивні режими Garmin мають дуже специфічні метрики даних, які записуються з відповідним профілем, тоді як більшість компаній, як правило, використовують їх просто для різних показників спалювання калорій. Наприклад, у гірських лижах ви отримаєте показники спуску, відстеження пробіжки тощо. У плаванні в басейні - частота гребків і пов'язані з нею показники, і так далі.

У порівнянні з Venu 2 Plus, на Venu 3 додано:

Медитація, електровелосипед, Ручний велосипед, Ручний велосипед в приміщенні, плавання у відкритій воді, Геймінг (ця функція також додана до Venu 2 Plus).

Що стосується датчиків, то найбільшою зміною в Venu 3 є додавання підтримки вимірювача потужності під час їзди на велосипеді (ANT+ та Bluetooth Smart). Він буде записувати дані вашого вимірювача потужності і дозволить вам вибрати поточну потужність, середню потужність (загальну) і зони потужності. Проте, в нього відсутня велика кількість інших полів даних про потужність, які є в інших годинниках Garmin (дешевших), а також не буде записуватися жодна з просунутих метрик Garmin Vector / Rally. У будь-якому випадку, ось повний список підтримуваних типів зовнішніх датчиків.

Навушники (аудіопристрої Bluetooth), датчики пульсу, датчики швидкості/каденсу, eBike, Foot Pod, Tempe (температура), велосипедні фари ANT+, велосипедні вимірювачі потужності (ANT+ та Bluetooth Smart), велосипедні смарт-тренажери (ANT+), велосипедний радар (ANT+), датчики ключок для гольфу.

Ви можете зберігати датчики та перейменовувати їх, а також зберігати декілька датчиків одного типу. Наприклад, якщо у вас кілька велосипедів або, можливо, різні нагрудні пульсометри.

Зверніть увагу, що хоча Garmin підтримує всі свої нагрудні ремінці - Venu 3 не підтримує дані бігової динаміки з них, а також дані бігової динаміки на зап'ясті та бігової потужності.

Venu 3 підтримує передавання вашого пульсу через ANT+ і Bluetooth, а це означає, що ви можете швидко і легко підключити його до таких платформ, як Peloton або Zwift.

Що стосується обладнання Peloton Bike/Bike+/Tread/Tread+, то є також підтримка датчиків пульсу ANT+, тому ви побачите його в переліку обох пристроїв. Тоді як на пристроях Apple та інших, які підтримують лише Bluetooth Smart (наприклад, Zwift на Apple TV), ви побачите лише з'єднання Bluetooth.

Ви можете змінити конфігурацію полів даних на Venu 3. Це працює для будь-якого спортивного профілю і Venu 3 дозволяє створити три повністю налаштовувані сторінки (кожна з яких містить до чотирьох полів даних), а також сторінку зонного датчика пульсу. Це означає, що ви можете налаштувати сторінки для бігу інакше, ніж для їзди на велосипеді або занять йогою.

Крім того, ви також можете налаштувати сповіщення для пульсу, бігу/ходьби, темпу, часу, відстані, каденсу та калорій. Це відрізняється від автоматичного проходження кола, яке можна налаштувати для дистанції на ваш вибір. Більшість з нас, ймовірно, просто залишать його на 1 км. Або ж вимкнутm його взагалі, щоб натомість проїхати коло вручну (або ж зробити і те, і інше). Також є автопауза та автопрокручування (яке автоматично перегортає сторінки даних).

Всі ці налаштування можна зробити і на телефоні. Крім того, ви можете увімкнути функцію LiveTrack для автоматичного сповіщення заздалегідь визначеного списку одержувачів щоразу, коли ви починаєте тренування, яка надсилає їм посилання на електронну пошту з вашим точним місцеперебуванням та даними для цього тренування (включно з частотою серцебиття/темпом/швидкістю тощо). Зверніть увагу, що серія Venu не підтримує дистанції, тому не надсилає їх.

Коли все остаточно налаштовано (зазвичай ви просто натискаєте, щоб почати тренування, але я захотів показати, як все це працює) – просто натискаєте верхню праву кнопку, щоб почати тренування. Ви побачите дані свого тренування, які будуть відображатися постійно і оновлюватися щосекунди. Все це записується для подальшого доступу. Щоб перегортати сторінки, просто проведіть пальцем вгору/вниз.

Після завершення тренування ви отримаєте сторінку з підсумками, на якій буде показано загальний результат, саму доріжку, а також різні статистичні дані про кола і середні показники.

Зверніть увагу, зокрема, на нову функцію "Тренувальний ефект", яка показує, наскільки ефективним було ваше тренування, а також на метрику часу відновлення. Обидві функції є новими для серії Venu.

Крім того, на Garmin Connect (додаток для смартфона або веб-сайт) є набагато більше інформації, де ви можете зануритися в ще більшу кількість даних.

Тепер коротко про інші види спорту: у годиннику також є численні силові тренування. Вони показують групи м'язів, на які спрямовані тренування, а також рухи для кожної вправи. Наприклад, якщо вибрати на годиннику одне з тренувань, то побачите кілька різних варіантів - і зможете побачити, на чому саме воно зосереджене.

А потім для кожного руху у тренуванні годинник показуватиме, що саме має бути зроблено і як це зробити. Він також покаже точну кількість повторень, яку вам потрібно зробити. Цей самий анімований формат також використовується для йоги.

Ніщо з цього не є новим для Venu 3, оскільки ця функція вже багато років використовується в годинниках Garmin, особливо в лінійці Venu/Vivoactive. Крім того, після силового тренування з обтяженнями ви зможете точно вказати, яку вагу було використано під час підходів.

Нарешті, на додаток до того, що всі ці дані надсилаються на Garmin Connect і відображаються там, вони також надсилаються до будь-яких сторонніх додатків, які ви налаштували - таких як Strava, TrainingPeaks тощо. Зазвичай це відбувається через кілька секунд після натискання кнопки "Зберегти" - це досить швидко і безперешкодно.

ТОЧНІСТЬ (GPS ТА ЧАСТОТА СЕРЦЕВИХ СКОРОЧЕНЬ):

Раніше в моїх тестуваннях цей конкретний оптичний датчик пульсу (Garmin ELEVATE V5) показав дуже хороші результати, але, звичайно, кожен годинник може відрізнятися з точки зору того, як він реалізований. Тим часом, GNSS/GPS також не є унікальним, хоча, як зазначалося раніше, йому бракує багатодіапазонності, яку можна знайти в деяких інших годинниках Garmin за тією ж ціною. Зазвичай багатодіапазонність (вона ж двочастотна GNSS) забезпечує кращі результати. Тоді як у Garmin є "мульти-GNSS", що є ще одним GPS-терміном для відстеження, але зовсім не те саме, що багатодіапазонний/дводіапазонний/двочастотний (все це одне й те саме).

Однак, як я вже неодноразово говорив з тих пір, як двочастотний GPS почав з'являтися в годинниках – мені байдуже, як компанія забезпечує результати, аби вони були точними. Як видно на прикладі двочастотних/багатодіапазонних реалізацій Polar і COROS, вони насправді працюють гірше, ніж нещодавні небагатодіапазонні реалізації Garmin. Ймовірно, тому, що Garmin використовує один і той самий чіпсет в усіх пристроях, але лише в деяких з них є необхідні двочастотні антенні елементи.

смарт-годинники Garmin Venu 3

ПІДСУМОК:

Загалом, Venu 3 - це приємне оновлення після Venu 2 Plus, особливо якщо у вас є старіший годинник серії Venu - наприклад, оригінальний Venu або попередній Venu 2 (не Plus). Він містить низку фізичних покращень, таких як датчик серцевого ритму та GPS-чіпсети, а також безліч функцій для спорту та фітнесу - наприклад, відстеження серцевого ритму, відстеження сну, покращені дані Body Battery та багато іншого. А також розширені функції спортивного трекінгу, наприклад, підтримка вимірювача потужності на велосипеді. Все це робить його ближчим до Forerunner (але в той же час геть іншим).

Звичайно, важко не помітити відсутність підтримки ЕКГ, принаймні на початку. Для деяких людей це дуже важливий пункт, особливо на масовому ринку годинників. Сподіваємося, це буде вирішено найближчим часом з оновленням прошивки, враховуючи, що апаратне забезпечення здатне на це. Крім того, важко не помітити, наскільки заплутаною є лінійка Garmin з точки зору моделей і однакових цінових категорій. Різниця у функціях між однаковими за ціною Forerunner 265 і Venu 3 вражає уяву, адже це два годинники, які на папері, ймовірно, повинні бути одним годинником. Я не розумію, навіщо потрібен такий поділ на цьому рівні. Звичайно, розділення для годинників Garmin вищого класу має сенс, але якщо Garmin хоче мати 3 кнопки (Venu) проти 5 кнопок (Forerunner), то принаймні варто зробити програмне забезпечення однаковим, а також однакове апаратне забезпечення ("багатодіапазонність" для Venu і динамік/мікрофон для Forerunner).

Але, нажаль, можливо наступного разу. Тим часом, для тих, хто менш вимогливий щодо спортивного функціоналу, Venu 3 легко забезпечує точність і зручність в експлуатації, з солідним набором нових і вже існуючих функцій, які є дуже конкурентоспроможними.

На цьому все. Дякую за увагу!

смарт-годинники Garmin Venu 3 в коробках