До дуже гарних продуктивності, зовнішнього вигляду і функціональності попереднього Venu 2 влучно додано динаміки та мікрофон для підтримки телефонних дзвінків, голосового помічника і музики.
ВЕРДИКТ ПОРТАЛУ CYCLING WEEKLY
З випуском Venu 2 Plus головною метою Garmin було скласти конкуренцію розумним годинникам, які пропонують більше можливостей, ніж Venu 2. Це, безумовно, було зроблено завдяки додаванню вбудованої музики, голосового помічника та можливості здійснювати й приймати дзвінки. Чудові функції для спорту і фітнесу Venu 2 залишаються абсолютно незмінними, тож шанувальники Venu 2 можуть не вважати нові переваги причинами змінити смартгодинник – не всі хочуть говорити в зап'ястя, чи не так? Однак, ця чудова технологія, додана до повсякденного відстеження фізичної форми, добре підходить для активного способу життя. Venu 2 Plus доповнено додатком Garmin Connect. Зазначу для тих, хто цього не знав – нелегко знайти аналітику більш вичерпну, аніж тут.
ПРИЧИНИ ДЛЯ ПРИДБАННЯ:
+ Тривалий час автономної роботи.
+ Чудова аналітика і зворотний зв’язок.
+ Музика на борту.
+ Швидке заряджання.
+ Можливість здійснювати та приймати дзвінки.
+ Чітке зображення на дисплеї.
+ Міцне скло дисплея
ПРИЧИНИ ВІДМОВИТИСЯ:
- Пошук GPS відбувається довго.
Я користуюся Venu 2 Plus понад два місяці й розумію, що досі не встиг вивчити цілу низку функцій.
Читайте далі, щоб дізнатися про мої враження після поверхневого знайомства із цим комплексним смартгодинником із GPS, який забезпечує функціональність, можливості та продуктивність.
ПЕРШІ ВРАЖЕННЯ
Перше, на що я звернув увагу, коли взяв до рук Venu 2 Plus – це яскравість і чіткість екрана. Я тестував версію з безелем графітового кольору з нержавіючої сталі, чорними корпусом і силіконовим ремінцем – можливо, через оточення темним кольором екран виглядає ще яскравішим. При розташуванні поруч зі смартгодинниками Garmin Vivomove Sport та Forerunner 945 контраст вражає.
Якщо графітовий/чорний не для вас – можна обрати зі сріблястим безелем і сірим корпусом, із кремово-золотистим безелем і айворі корпусом, чи з графітовими безелем та корпусом. На цьому вибір не закінчується, оскільки є ремінці 20 різних стилів на вибір – Garmin точно не можна звинуватити в малій кількості варіантів!
Після отримання годинника він у мене працював практично цілодобово і жодного разу зап’ястя не пітніло та не подразнювалося під час тренувань. Ремінець досить міцний, але хотілося б бути певним, що запасні частини можна знайти й цілий ремінець не буде втраченим, в разі чого, а також приємно мати можливість поміняти ремінці, щоб створити інший вигляд просто для різноманітності або для особливої нагоди.
Екран годинника вдарявся об деякі тверді поверхні, навіть об цегляну стіну. Скло Corning Gorilla Glass 3 справді вразило – на ньому не залишилося пошкоджень і воно виглядає так, ніби прилад щойно дістали з коробки.
Його можна налаштувати таким чином, щоб підсвітка вмикалася жестом зап’ястя або щоб він був увімкнений весь час (що помітно розряджає батарею). Тайм-аут і яскравість також регулюються. Функції «жест» і «завжди ввімкнено» не працюють під час попередньо встановленого періоду сну, тому немає ризику активації екрана посеред ночі.
При тому, що тут є лише три кнопки для керування практично всім, мені видалося, що з ним легше впоратися, ніж з Forerunner 945. Після входу в меню сенсорний екран бере на себе перевагу – він наче екран телефону преміумкласу і ним зручно користуватися навіть із рукавичками, сумісними з сенсорним екраном.
ВИГЛЯД І ПРАКТИЧНІСТЬ
Venu 2 Plus менш масивний, ніж Forerunner 945, всупереч однаковій вазі. Частково це пов’язано з наявністю лише трьох кнопок з одного боку (у Fr 945 є 5 кнопок, котрі розміщені з двох сторін).
Venu 2 Plus, безумовно, більш помітний та має вищий профіль, порівняно з Vivomove Sport, тому може дещо перешкоджати елементам одягу, котрі дуже тісно облягають передпліччя.
Екран є достатньо великим, щоб читати на ньому без проблем, навіть під час бігу чи їзди на велосипеді.
Екран повністю налаштовується. Доступно багато параметрів, завдяки яким можна створювати власний дизайн, змінювати поля даних, фони і кольори. Це дуже легко зробити, тому вирішити, що вам найбільше підходить, і внести зміни за кілька секунд, не буде проблематично (у магазині додатків Garmin IQ можна отримати доступ до повного асортименту, хоча попередньо завантажених опцій, швидше за все, буде достатньо для багатьох). Є варіанти навіть із «живими» зображеннями (дощовий фон на передостанньому зображенні в галереї), що, звісно ж, зменшує час роботи акумулятора.
ЗАРЯД ТА РЕСУРС БАТАРЕЇ
Фірмовий кабель, що входить у комплект, переводить годинник із «критичного» стану в повністю заряджений приблизно за годину. Декого може розчарувати те, що немає бездротової зарядки чи загального порту – втрачати цей кабель точно не захочеться. Однак, мушу сказати, що тривалість перезаряджання добряче компенсує це, як і тривалість роботи.
Не дивно, що тривалість роботи значною мірою залежить від того, як ви використовуєте годинник – музика, використання GPS для активності та передача вашого пульсу сильно впливають на батарею. Щоб дати вам уявлення: три години їзди (із записом GPS) витрачали 13% акумулятора.
Спочатку я використовував його не для запису їзди на велосипеді (докладніше про це пізніше), а для пробіжок. Мені потрібно було заряджати його в середньому раз на сім днів. Garmin стверджує, що акумулятор може працювати дев’ять днів у режимі смартгодинника, до 24 годин у режимі GPS і до 8 годин у режимі GPS із музикою.
«Попередження про низький рівень заряду батареї» нагадує про потребу в заряджанні, а доки ви цього не зробите - годинник може перейти в режим економії заряду батареї: мінімалістичний (але цілком розбірливий) дисплей, як показано нижче, з декількома вимкненими або «приглушеними» функціями.
НОВІ МОЖЛИВОСТІ НАЛАШТУВАНЬ
Я згадував про налаштування зовнішнього вигляду та «жести»/«завжди ввімкнено» з точки зору особистих уподобань щодо налаштувань і функцій.
Швидкі переходи до різноманітних елементів керування можна налаштувати таким чином, щоб натискання середньої кнопки переводило безпосередньо до функцій, які найчастіше використовуються. Це нова функція порівняно з Venu 2. На фото можете побачити деякі доступні варіанти, з яких я обрав швидке керування музикою. Налаштування всіх цих «вподобань» дуже інтуїтивно зрозуміле.
Оскільки заряджати годинник доведеться не часто – вас легко може застати низький заряд акумулятора, особливо якщо у вас немає індикатора його залишку на дисплеї годинника. На щастя, короткий сеанс заряду – близько 10 хвилин (достатньо, щоб переодягнутися і підготуватися до тренування) – може справді змінити ситуацію; Garmin стверджує, що це може додати 1 день роботи в режимі смартгодинника або 1 годину роботи з GPS. Наскільки це добре для акумулятора – говорити не хотілося б.
ВСЕ НА ВАШОМУ ЗАП’ЯСТІ
Проведіть пальцем угору по екрану годинника – і отримаєте доступ до безлічі даних і кількох елементів керування. Garmin називає їх «швидким переглядом». Перелік можна налаштувати: від статистики сну, кроків, калорій – і до погоди, сповіщень та історії активності. Тут не менше 25 варіантів. Venu 2 Plus можна поєднати з фарами та радарами Varia, котрими також можна керувати з годинника.
Однак «швидкий перегляд» на цьому не зупиняється – можна торкнутися поля даних, щоб більше поринути в аналітику. На годиннику це переглядається легко, але якщо вам важко з дрібними деталями, то це все також можна отримати через додаток.
Із синхронізацією не було проблеми, хоча я зауважив, що чим довші проміжки між синхронізаціями – тим більше часу вони займають, і це не дивно. Враховуючи те, скільки інформації видно на самому годиннику, я не робив синхронізацію так часто, як з тим же Vivomove Sport – тож можна було й почекати, поки всі дані з’являться в програмі.
АКТИВНОСТІ ТА АНАЛІТИКА
Venu 2 Plus може похвалитися тими ж спортивними/фітнес-функціями, що й Venu 2.
Я в основному записував велоїзду та пробіжки, однак він здатний фіксувати набагато більше, ніж лише ці дві активності.
Легко записувати велоспорт і біг у приміщенні або на відкритому просторі завдяки таким параметрам, як автоматична пауза, кола, зони пульсу, які можна налаштувати. До трьох екранів даних показують вибрані вами показники й на кожному з екранів міститься від одного до чотирьох полів даних.
Дані з екрана легко читаються і я використовую конфігурацію, яка найкраще відповідає типу моїх поїздок/пробіжок. Не люблю прогортати екран під час руху, але добре, що є така можливість. Також добре, що можна передавати свій пульс із Venu 2 Plus. Звісно, показник не такий надійний, як у нагрудного пульсометра, особливо на велосипеді.
Venu 2 Plus підтримує низку інтелектуальних датчиків ANT+ і Bluetooth, зокрема можна приєднати до нього навушники (аудіопристрої Bluetooth), датчики серцевого ритму, швидкості/каденсу, FootPod, Tempe (температура), велосипедні фари ANT+, радар ANT+ і датчики для гольфу.
Годинник дуже чутливий до жестів під час бігу та їзди. Переглянути інформацію на екрані можна без проблем за будь-яких умов освітлення. Кольорове обрамлення, яке вказує на автоматичну паузу таймера, надзвичайно яскраве.
Мушу сказати, що тривалість прийняття сигналу GPS і чутливість до вашої зупинки (на перехресті або світлофорах) поступаються таким функціям у спеціального GPS-велокомп’ютера. Можна чекати біля хвилини, доки впіймається сигнал на початку активності, а вібрація (або звуковий сигнал), що вказує на паузу в записі, може з’явитися через кілька секунд після того, як ви зупинитесь. Відстеження ведеться добре – я не помітив розбіжностей у загальному маршруті порівняно з іншими GPS-пристроями, які використовував разом із Garmin Venu 2 Plus.
Можна створити власні тренування для кількох різних дисциплін на основі різноманітних показників, які потім можна надіслати на телефон.
Аналітика після велозаїзду одразу ж доступна на Venu 2 Plus і тут неможливо звинуватити Garmin в нестачі подробиць. Тут є все, що можна придумати, а також годинник повідомить вам, коли пульс нормалізується, і про будь-які особисті рекорди. Усі показники для вас синхронізуються з додатком, а також можна додавати деталі та редагувати.
Можливий доступ до інших платформ – Strava, TrainingPeaks, Komoot (для маршрутів) і Apple Health.
Якщо ви вирішите не записувати поїздку чи пробіжку, то годинник (Move IQ) усе одно виявлятиме рух, а піктограма позначатиме це на часовій шкалі вашого пульсу. Ви просто не матимете повного спектра даних, пов’язаних із ним – буде видно лише вплив на аналітику способу життя (оскільки він фіксує зростання пульсу).
На годинник вже завантажені силові тренування, йога, пілатес і HIIT, а також є понад 80 варіантів, які ще можна додати – знадобиться дуже багато часу, щоб дослідити їх всіх. Якщо врахувати ще всі варіанти з магазину IQ - вам точно не доведеться нудьгувати, роблячи одне й те саме щодня.
Можна запланувати в календарі будь-яке зі своїх занять. Встановлюється час перегляду, а за допомогою вібрації (або звукового сигналу) позначається кінець кожного заняття. Анімація на екрані показує, як виконувати вправу, а також які групи м’язів використовуються. Чіткість і виразність вражають, враховуючи розмір екрана.
ТРЕНЕР GARMIN
На Venu 2 Plus я використовував Garmin Coach, якого не дуже дослідив на Fr945. Тут надаються профілі тренерів і ви обираєте потрібний, щоб підготуватися до конкретної цілі/дистанції (5 км, 10 км, півмарафон або повний марафон) упродовж бажаного періоду часу.
У мене план приблизно на шість тижнів і я точно відчуваю, що справи покращуються. Можливість вказувати частоту та дні, у які ви хочете тренуватися, додає структуризації. Часові інтервали та вібрації – легкі, але відчутні – підраховують кожне ваше повторення чи підхід. Це чудова функція, яку будь-який початківець або ентузіаст-любитель із задоволенням досліджуватиме та використовуватиме.
Аналітика максимально комплексна, як і під час їзди на велосипеді – і на годиннику, і в додатку.
СПОСІБ ЖИТТЯ
Garmin вміло об’єднує всі ваші дані, щоб забезпечити постійний зворотний зв’язок. На годиннику ви можете відстежувати стільки аспектів ваших щоденних рутин, що існує справжній ризик одержимості! Сон, кроки, сходи, гідратація, калорії, енергія тіла та менструальний цикл – це лише деякі з них. Звісно, у певних випадках користувачу потрібно вносити дані. Налаштування тут є ключовим, тож ви не отримаєте купи даних, які вас не цікавлять.
Як на мене, всі дані про сон на смартгодинниках слід сприймати з дрібкою солі – і Venu 2 Plus не є винятком; він “змушував” мене спати, коли я дивився фільм пізно ввечері, і прокидатися вранці, коли я ще ніжився в ліжку. Однак загалом те, що я бачу на годиннику вранці, як правило, сходиться з тим, як я почуваюся після сну.
Відстеження менструального циклу жінкам буде корисне, якщо хочеться досягти максимальних результатів – робота з циклом може справді допомогти в цьому. Крім того, ця функція надає детальну інформацію про фазу циклу з простим для інтерпретації календарем, на якому вони позначені.
Я особисто більше люблю переглядати повсякденні показники у додатку, а не за допомогою “швидкого перегляду”, про який писав вище. Це просто менше навантажує очі. Є опція згорнутого перегляду, звідки можна переходити в окремі поля (як я робив тут із «кроками» та «пульсом»), або розширеного перегляду для прокручування.
РОЗУМНІ ФУНКЦІЇ
Додавши мікрофон і динамік до Venu 2, компанія Garmin створила смартгодинник Venu 2 Plus, який може конкурувати з Apple. І тут є хороші новини: звук насправді непоганий – дуже перспективний початок, враховуючи, що це перший годинник Garmin, який дозволяє говорити в зап’ястя. Це є хорошим передвісником для майбутніх моделей.
Однак, він дозволяє не лише здійснювати та приймати дзвінки – також активує голосового помічника (Apple Siri, Google Assistant, Samsung Bixby), відтворює музику через динамік і дозволяє дзвінки допомоги/виявлення інцидентів попередньо встановленому екстреному контакту.
Я не є активним користувачем голосового помічника, з годинником чи без нього, але він працював як слід (пробував із Siri та Bixby) – результати, звісно, залежать від того, наскільки розумний голосовий помічник.
Хоча вважаю за краще дзвонити та приймати дзвінки на своєму телефоні, але тестувати цю можливість було цікаво; це зручна альтернатива, коли ви не можете скористатися безпосередньо телефоном (наприклад, він «загубився» вдома, на дні сумки чи у сумці на велосипед).
Список контактів створюється в додатку Garmin Connect із вашого основного списку контактів, що дає можливість не прокручувати сотні контактів на циферблаті. Якість звуку не є хтозна-якою, але її цілком достатньо, щоб вести розмову.
Будь-яку музику, збережену (в автономному режимі) на Venu 2 Plus, можна відтворювати через динамік, хоча я не певен, що багато людей будуть використовувати це регулярно – можливо, просто прослухати щось новеньке, або як екстрений сценарій в разі розрядженості навушників. Це гарний запасний варіант, коли у вас немає телефона під рукою. На Venu 2 Plus можна зберегти до 650 звукових доріжок.
На багатьох наявних пристроях Garmin у разі надзвичайної ситуації ви можете надіслати текстове повідомлення збереженому контакту. Venu 2 Plus має можливість зателефонувати за контактом або за номером екстреної служби у вашій країні (999, 911 тощо). Звісно, потрібне з’єднання Bluetooth, лише тоді ви зможете говорити, але це все одно чудова функція, враховуючи ймовірні обставини (наприклад, не зможете дістати свій телефон). Цей дзвінок (або текст за замовчуванням, якщо зачекати п’ять секунд) можна запустити трьома різними способами: вручну з меню керування, при тривалому натиску правої верхньої кнопки, або автоматично після виявлення аварійної ситуації (налаштовується в певних спортивних профілях).
ВАРТІСТЬ
На перший погляд, 399 фунтів стерлінгів/449,99 доларів – це багато. Але я певен, що Garmin Venu 2 Plus дає вам багато за такі гроші – просто переконайтеся, що ви збираєтеся використовувати більшість із його можливостей.
Серед альтернатив може бути Apple Watch Series 7 – він на 30 фунтів стерлінгів дешевший, але спортивних/фітнес-функцій значно менше.
Elemnt RIVAL від Wahoo вартістю 299 фунтів стерлінгів не запропонує передових інтелектуальних технологій та великого діапазону активностей, але це може бути не так вже й погано, якщо нема в тому потреби.
Тестування смартгодинників і GPS-приладів стає все складнішим і трудомісткішим. Є дуже багато аспектів, які потрібно охопити, тож легко оминути увагою цінну функцію або можливість. У випадку з Venu 2 Plus ситуація така: він чудово справляється із фітнес/спортивними функціями, до того ж Garmin тут вдало залучив мікрофон і динамік для активації розширених інтелектуальних функцій. Цілком можливо, що покращення з’являться в наступних версіях. Хороша новина полягає в тому, що якщо ви не хочете зволікати, то Venu 2 Plus можна у деяких торгових точках придбати за £299 – на час написання цього огляду.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
- Розмір: 43,60 x 43,60 x 12,60 мм. Підходить для зап'ястя з окружністю 125-190 мм.
- Розмір дисплея: діаметр 1,30 дюйма (33,0 мм).
- Роздільна здатність дисплея: 416 x 416 пікселів.
- Тип дисплея: AMOLED; є можливість постійної увімкненості.
- Вага: 51,0 г.
- Автономність: Режим розумного годинника – до 9 днів, режим економії заряду акумулятора – до 10 днів, режим GPS з музикою – до 8 годин, режим GPS без музики – до 24 годин.
- Підключення: Bluetooth, ANT+, Wi-Fi.
- Зберігання музики: до 650 звукових доріжок.
- Доступні профілі бігу: біг, біг по треку в приміщенні, бігова доріжка.
- Доступні профілі їзди на велосипеді: велосипед, велосипед у приміщенні.
- Доступні профілі плавання: плавання в басейні.
- Водостійкість: 5 ATM (витримує тиск, еквівалентний глибині 50 м).