Якщо ви шукаєте першокласний спортивний годинник, то пропозицій Garmin важко не помітити. Серед них модель Forerunner 165 виділяється своїм вражаючим поєднанням легкої конструкції та широкого набору функцій. Детально ознайомившись з цією моделлю, я можу засвідчити, що вона поєднує в собі практичність і продуктивність.
Моделлю Forerunner 165 компанія Garmin представила годинник, який не тільки розширив існуючу лінійку, але й створив нову категорію в серії Forerunner. Розташований стратегічно між моделями початкового рівня Forerunner 55 та середнього рівня Forerunner 265, Forerunner 165 заповнює прогалину між базовими та розширеними функціями.
Переваги:
- чудовий дисплей
- багато функцій
- бігові показники
Недоліки:
- немає мультиспорту / триатлону
- немає тренувального навантаження / готовності до тренування
Forerunner 165: що нового і вартого уваги?
Як правило, годинники в межах однієї лінійки поступово змінюються від покоління до покоління - наприклад, модель Forerunner 245 перетворилася на Forerunner 255, а потім на Forerunner 265. Це дозволяє легко порівнювати прилади різних поколінь в межах однієї серії.
Однак, з появою абсолютно нової лінійки продуктів, порівняння нової моделі вимагає ширшої перспективи. У цьому випадку позиціонування Forerunner 165 передбачає розгляд сусідніх моделей: доступнішої Forerunner 55 і дорожчої Forerunner 265. Такий підхід допомагає краще зрозуміти місце нової моделі в лінійці Garmin.
Відмінність від Forerunner 55
Модель Forerunner 55, якій вже три роки, вважається досить застарілою у світі пристроїв, котрі швидко розвиваються. Різниця між Forerunner 55 і Forerunner 165 разюча, особливо в їх дисплеях. Модель Forerunner 55 оснащена 1,04-дюймовим MIP-дисплеєм, тоді як Forerunner 165 може похвалитися 1,2-дюймовим сенсорним AMOLED-дисплеєм з набагато вищою роздільною здатністю.
Порівнювати функції цих двох годинників - все одно, що порівнювати день і ніч. Forerunner 165 використовує новітні датчики Elevate четвертого покоління, тоді як Forerunner 55 покладається на датчики третього покоління, і це підкреслює значний прогрес в технологіях і функціоналі.
Відмінність від Forerunner 265
Відрізнити Forerunner 165 від Forerunner 265, який дебютував у березні 2023 року, простіше простого.
Починаючи з дисплея, Garmin в основному використовує однаковий сенсорний AMOLED-екран для обох моделей. Однак Forerunner 265 доступний у двох розмірах: 1,1″ і 1,3″, порівняно з 1,2″ дисплеєм у Forerunner 165.
Функціонально, Forerunner 165 пропонує менше можливостей, ніж модель Forerunner 265. Купуючи Forerunner 165, вам доведеться відмовитися від наступних розширених функцій:
- Багатодіапазонний GPS
- Готовність до тренування
- Тренувальний статус
- Тренувальне навантаження
- Підтримка мультиспорту/триатлону
- Більший вибір спортивних профілів
- SatIQ (розумний вибір супутників для економії заряду)
- Адаптація темпу до нахилу
- Підключення до паверметрів
Цей список не є вичерпним, але в деталях він би загубився. Це основні функції, яких немає у Forerunner 165.
Особливості Forerunner 165 на перший погляд
Якщо порівнювати Forerunner 165 з Forerunner 265, то список відмінностей може здатися великим, і це може затьмарити те, що для більшості спортсменів Forerunner 165 є винятково повноцінним спортивним годинником. Йому може не вистачати деяких просунутих показників і функцій, які є в моделі Forerunner 265, але ці недоліки навряд чи будуть помітні в перші місяці або навіть роки використання.
Ось короткий огляд ключових особливостей Forerunner 165, перш ніж ми зануримося в подробиці:
- 1.2″ AMOLED-дисплей (сенсорний, загартоване скло)
- Легкий пластиковий корпус вагою 39 г з силіконовим ремінцем
- Датчик пульсу Elevate V4
- Мульти-GNSS (GPS, ГЛОНАСС, Galileo та ін.)
- Garmin Pay
- Відтворення музики в версії Music (MP3, Spotify, Amazon Music, YouTube Music, Deezer)
- Барометричний висотомір
Розпакування і перше враження
Як і завжди у Garmin, Forerunner 165 постачається в компактній сірій коробці, позначеній назвою продукту і зображенням смарт-годинника. Ця модель пропонується в кольорах: бірюзовий, ягідний, білий і чорний.
В упаковці:
- Garmin Forerunner 165
- Ремінець (окружність – 126-203 мм)
- USB-кабель для зарядки
- Гарантія / інструкції з безпеки
Garmin роками використовує один і той самий 4-контактний роз'єм для зарядного порту. Однак на іншому кінці кабелю тепер є роз'єм USB-C.
В цілому, якість збірки Forerunner 165 відмінна. Використання значної кількості пластику є типовим для серії Forerunner, що призводить до невеликої ваги і дещо менш преміального зовнішнього вигляду, але цей мінімалізм виправданий тим що годинник для спортсменів.
Корпус, задня панель і кнопки - все зроблено з пластику, але якісно.
Forerunner 165: Базовий посібник з експлуатації
Forerunner 165 має типовий 5-кнопковий дизайн, як і в більшості спортивних годинників Garmin. Дві з трьох кнопок на лівій стороні призначені в основному для навігації меню і функціями, а третя кнопка – для вмикання і вимикання дисплея вручну.
Кнопки на правій стороні корпусу дозволяють:
- Запуск функції / дії
- Зупинку функції / дії
- Доступ до пунктів меню
- Повернутися назад
У той же час Forerunner 165 можна повністю керувати за допомогою сенсорного дисплея. Вибір за вами.
Дисплей Forerunner 165
Коротко поділюся своїми враженнями від AMOLED-дисплея.
Дисплей має діагональ 1,2″ – середня між Forerunner 265S і Forerunner 265. Спочатку я думав, що 1,3-дюймовий дисплей був би непоганим, але менший дисплей чудово виглядає на моєму зап'ясті.
Контрастність, кольори та яскравість дисплея вражають. Навіть під прямими сонячними променями він легко читається.
Щоб дисплей не освітлював спальню вночі, годинник регулює яскравість на нижчий рівень. «Нічний час» можна встановити індивідуально для кожного дня тижня.
Годинник також має функцію екранного ліхтарика. Він не такий потужний, як у Fenix 7 та Epix 2, але корисний для певних цілей.
Доступно багато циферблатів (з розширеними функціями) - і попередньо встановлені, і завантажувані на годинник через Connect IQ.
З циферблата ви можете отримати доступ до віджетів за допомогою кнопок вгору/вниз або гортанням вгору/вниз. Це невеликі трирядкові віджети окремих показників – наприклад пульс, кількість кроків або сон.
Натиснувши або вибравши віджети за допомогою кнопки, ви можете отримати доступ до відповідного детального перегляду. Дисплей демонструє свої сильні сторони завдяки високій роздільній здатності.
Ту саму інформацію, яку ви бачите на годиннику, можна знайти в додатку Connect, який Garmin пропонує безкоштовно для iOS та Android.
Функції для повсякденного життя
Багато функцій Forerunner 165 запозичені з моделей вищого класу. Серед нових - статус варіабельності серцевого ритму (HRV), який годинник визначає під час сну. Для отримання порівнянних значень спочатку потрібно набратися терпіння, оскільки годиннику потрібно 19 ночей, щоб встановити базову лінію.
Після цього HRV-статус відображається або у віджеті, або як частина ранкового звіту.
Нагадування: Варіабельність серцевого ритму (HRV) вимірює різницю в часі між послідовними серцебиттями. Вищі показники ВСР зазвичай свідчать про кращу адаптивність до стресу, оскільки відображають більш гнучку вегетативну нервову систему. Однак це слід інтерпретувати відносно базового рівня людини. Тому людина з ВСР 65 мс не обов'язково здоровіша або витриваліша, ніж людина з ВСР 30 мс.
Годинник відображає середній показник ВСР за попередню ніч і порівнює його з середнім показником ВСР за останні чотири тижні.
Ця інформація також доступна в додатку, що особливо корисно для оцінки даних за довші періоди.
Це підводить мене до Ранкового звіту, який, на додаток до статусу ВСР, узагальнює найважливіші значення (за попередній день, ніч і майбутній день) у простій формі.
Годинник поділяє сон на фази і відстежує тривалість сну. Хоча ці показники дають цінну інформацію, вони є скоріше орієнтовними, ніж абсолютними. Професійна лабораторія сну запропонує набагато точніші та повніші дані. Однак, на мою думку, показані часи засинання та прокидання дуже добре відповідають дійсності.
Знову ж таки, годинник дає уявлення лише про нещодавні дані, тоді як додаток пропонує зведені дані за тиждень, місяць або рік.
До речі, про сон: як відомо, він допомагає поповнити запаси енергії, які Garmin називає «Батареєю тіла», що виснажуються протягом дня - особливо за умови високого рівня стресу та активності.
Але не тільки нічний сон забезпечує нову енергію – функція Garmin «Виявлення сну» надійно розпізнає і денний сон.
У музичній версії Forerunner 165 можна зберігати і слухати музику через навушники або динаміки, підключені через Bluetooth. Сполучення з навушниками Shokz, Jabra і Soundcore працювало без проблем.
Правду кажучи, можливість насолоджуватися музикою - це фантастична функція, яка забезпечує розвагу і відволікає від навантаження під час занять спортом. Якщо в домашніх умовах чекаєш чогось кращого, то на треку важливішими є інші вимоги. Я ціную можливість залишити свій смартфон удома і піти на трек з можливістю насолоджуватися музикою.
Forerunner 165 для спорту
Той, хто обирає модель Forerunner, як правило, має на меті займатися спортом, і з врахуванням ціни Forerunner 165 легко привертаєу увагу.
Спортивний режим активується натисканням правої верхньої кнопки. Доступні численні спортивні профілі, хоча список менший порівняно з дорожчими моделями Garmin або конкурентів.
На додаток до основних видів спорт Forerunner 165 також пропонує екзотичні опції, такі як піклбол і падель.
Окрім простого ведення звітності, спортивний профіль слугує набором налаштувань, що використовуються при обранні виду спорту.
Сюди входять сторінки даних і поля даних, причому кожна сторінка даних вміщує від 1 до 4 полів. Ви можете відповідно до своїх потреб налаштувати відображення широкого спектра поточних і усереднених значень, а також невеликі діаграми.
Унікальною особливістю є бігові показники та бігова потужність, які є досить рідкісними для годинників початкового рівня.
Як завжди, можна налаштувати сповіщення, які дозволять цілеспрямовано тренуватися (наприклад, за пульсом, темпом або потужністю бігу).
До речі, про цілеспрямовані тренування: на додаток до вільних режимів тренувань, Forerunner 165 також пропонує тренування, засновані на ваших показниках і навантаженні за попередні дні.
На додаток до рекомендацій Garmin щодо тренувань, користувацькі тренування можна зберігати в Garmin Connect і активувати їх перед початком сеансу. Це полегшує інтервальні тренування або проходження маршруту.
Щоб додати трохи контексту: Forerunner 165 дозволяє рухатись «стежками з хлібних крихт», тобто він прокладає маршрут без посилань на мапи та їх відображення на екрані. По суті, йдеться віртуальною лінією на місцевості.
Маршрути можна створювати в Garmin Connect, а також на сторонніх платформах, таких як Komoot, і передавати їх на годинник. Маршрути, які були пройдені, але не вказані завчасно, можна відстежувати пізніше у вигляді маршрутних вказівок.
Під час активності ви можете перегортати сторінки даних за допомогою кнопок. Сенсорне керування також працює, але я вважаю за краще тримати його вимкненими.
Після завершення запису Garmin автоматично синхронізує Forerunner 165 з додатком або “хмарою”, що дозволяє переглядати тренування (а також щоденні показники) на зап'ясті, смартфоні або планшеті.
Більшість даних легко доступні на годиннику. Для отримання додаткової інформації з приєднаних датчиків варто звернутися до більш комплексного додатку. Garmin також пропонує зручність доступу до цих даних через веб-портал Garmin Connect.
На додаток до аналізу, що містить багато тексту на перших екранах додатку, дані також представлені у більш привабливому вигляді у вигляді діаграм.
Щоб перевірити взаємозв'язок між даними, можна сполучити між собою різні діаграми.
Це дозволяє створювати красиві композиційні діаграми, які ідеально підходять для демонстрації друзям і родині :)
Повернімося до датчиків. Forerunner 165 підтримує сполучення із зовнішніми датчиками через Bluetooth та ANT+. Крім того, він також може діяти як зовнішній датчик, передаючи дані про частоту серцебиття через BLE або ANT+ на інші пристрої.
Точність визначення даних про місцеперебування
Завдяки GPS, ГЛОНАСС і Galileo, Forerunner 165 підтримує основні супутникові системи, що використовуються для позиціювання. Однак, порівняно з дорожчими моделями, йому бракує SatIQ та багатодіапазонності, тобто одночасного використання частотних діапазонів L1 та L5.
У складних умовах для відстеження, таких як гори, райони зі щільною забудовою або густі ліси, деяка точність може бути принесена в жертву, оскільки вторинний сигнал не може бути використаний для виправлення помилок хронометражу. Для більшості звичайних бігунів багатодіапазонний GPS як правило не потрібен.
Часто стикаюся з думкою, що багатодіапазонний GPS насправді не підвищує точність GPS, а скоріше допомагає зменшити помилки, спричинені насамперед відбиттям сигналу.
Звичайно, я також взяв Forerunner 165 і порівняв його з такими спортивними годинниками:
- Polar Ignite 3
- Amazfit Cheetah Pro
- Coros Pace 3
- Forerunner 245
З точки зору високого рівня, записи всіх учасників досить схожі. Однак Polar Ignite 3 йде помітно іншою траєкторією, і часом здається, що Forerunner 245 відхиляється у схожий спосіб.
І насправді, не має значення, де ви бігаєте з Forerunner 165, результати завжди справляють гарне враження, навіть якщо ви не можете позбутися відчуття, що Garmin згладжує значення більше, ніж конкуренти.
Але давайте уважніше розглянемо наступну пробіжку.
При ближчому розгляді стає зрозуміло, що навіть у Forerunner 165 є свої примхи. Це означає, що годинник іноді позиціонує себе в декількох метрах від дороги, не на тротуарі, а в забудові. Це не специфічна проблема спортивних годинників, а проблема з точністю GPS загалом.
Загалом, результати хороші або дуже хороші, оскільки нова модель Garmin показує мало відхилень і забезпечує стабільну роботу.
Навіть ділянку через густо засаджений ліс годинник пройшов без проблем.
На мою думку, Forerunner 165 демонструє високі показники у всіх дисциплінах. У його записах немає значних або постійних відхилень. Коли вони відхиляються, то лише ненадовго і загалом на рівні з набагато дорожчими моделями.
Точність вимірювання серцебиття
Коли мова йде про точність вимірювання серцебиття, Garmin Forerunner 165 є одним із важливих конкурентів на ринку спортивних годинників. Проте, як і будь-який інший пристрій, він має свої особливості та обмеження.
Під час тестування точності запису серцебиття за допомогою PPG датчика на зап'ясті помітно, що Garmin Forerunner 165 показує певні відхилення в порівнянні з нагрудним ремінцем. Це відхилення найчастіше проявляється у вигляді затримки в реакції на зміни пульсу. Це типова проблема для PPG датчиків, які потребують трохи більше часу для визначення змін частоти серцевих скорочень.
Цікаво, що Garmin Forerunner 245 зі старим датчиком Elevate третього покоління демонструє майже ідентичні результати порівняно з датчиком Elevate четвертого покоління. Проте Forerunner 165, оснащений новішою технологією, все ще показує деяке відставання під час швидких інтервальних тренувань.
Попри це, у сценаріях зі стабільною частотою серцевих скорочень - наприклад, під час звичайної пробіжки - Forerunner 165 демонструє досить стабільні та точні результати, без значних відхилень. Загалом, характеристики годинника Garmin Forerunner 165 можна оцінити від хороших до дуже хороших, що робить його вартим уваги для багатьох користувачів, особливо тих, хто цінує надійність та точність під час тренувань.
Комфорт
Після 60 днів тестування я також можу прокоментувати комфорт. Годинник легкий, компактний і ненав'язливий у повсякденному житті.
Виникли деякі проблеми з ремінцем. Вузький 18-міліметровий силіконовий ремінець викликАв подразнення шкіри дещо частіше, ніж, наприклад, широкий ремінець Polar Vantage V3.
Шкіра під ремінцем частіше була вологою і ремінець натирав, незважаючи на нормальну посадку. Вже через три тижні мені довелося переставляти Forerunner 165 то на ліве, то на праве зап'ястя, щоб дати кожному зап'ястю час на відновлення. Зрештою, обидва зап'ястя були помітно втомлені.
Однак досвід інших користувачів показує, що це не є загальною проблемою годинників Forerunner, або інших від Garmin. Це моя особиста проблема з вузькими силіконовими ремінцями. Якщо ви опинилися в подібній ситуації – наполегливо рекомендую нейлонові ремінці, які також доступні в потрібних розмірах для Forerunner 165. Це одразу вирішить проблему.
Час автономної роботи
Ніколи не наважуюсь детально оцінювати час автономної роботи. Він залежить від такої кількості факторів (наприклад, постійність використання, кількість активацій дисплея, яскравість дисплея, час вимкнення, системи GNSS, відтворення музики тощо), що навряд чи можна знайти два однакових сценарії.
При використанні в якості смарт-годинника з активацією дисплея за допомогою жестів, він легко пропрацює цілий тиждень. Garmin заявляє, що тривалість автономної роботи складає до 11 днів. Оскільки вихідні - це завжди регулярний привід зарядити годинник, я зазвичай роблю це кожні сім днів.
Повна зарядка повністю розрядженого акумулятора займає близько 100 хвилин. Після цього він достатньо забезпечений енергією для багатьох годин запису, навіть при використанні декількох GNSS систем.
Garmin Forerunner 165 Music: Висновок
Переваги:
- відмінний дисплей
- багатофункціональний
- показники роботи
Недоліки:
- немає мультиспорту / триатлону
- немає тренувального навантаження / тренувальної готовності
За 60 днів тестування Forerunner 165 виявився надзвичайно добре оснащеним спортивним годинником. Особливо бігуни-початківці та навіть амбітні бігуни не пропустять жодної функції, якщо вони зосереджені на бігу. Навіть для тих, хто з часом підвищує свої очікування, Forerunner 165 буде хорошим партнером для тренувань. Однак можливості структурованого планування тренувань з урахуванням тренувального навантаження та відновлення залишаються для моделей вищого класу.
Хоча Garmin фокусує годинник на бігових заняттях, він також є чудовим компаньйоном для багатьох інших видів спорту. Він просто пропонує більший набір функцій спеціально для бігу.
Завдяки AMOLED-дисплею, сенсорному керуванню, а також за допомогою кнопок, Forerunner 165 поєднує в собі те, що я вважаю найкращими підходами для використання годинника. Дві кнопки на досить схожому в інших відношеннях годиннику vivoactive 5 здаються трохи обмежуючими в порівнянні з ним.